Hokejové Kladno je na nohou. Zítra za něj nastoupí Tomáš Plekanec

Tak se kladenští fanoušci dočkali, zítra uvidí v dresu Rytířů v zápase proti Litoměřicím Tomáše Plekance, který před měsícem ukončil své působení v NHL. „Na zápas se moc těším. Věřím, že přijde co nejvíc lidí a že pomůžu Rytířům vyhrát. Ale abych řekl pravdu, sedm týdnů jsem nehrál a vůbec nevím, co od toho čekat,“ řekl Plekanec klubovému webu po pátečním tréninku. A hned druhý den nastoupí tento 36letý útočník za Kladno proti Frýdku-Místku.

Spokojený je samozřejmě i trenér Kladna David Čermák. “Máme radost, že za nás odehraje zbytek sezony. Když se vrátí takovýto hráč do druhé nejvyšší soutěže, tak je jasně vidět, že nám chce pomoct. Pro kluky je to povzbuzení.“ Trenér počítá s tím, že by měl Plekanec hrát jak oslabení, tak přesilovky.

I pro kladenské hráče je to velká událost nastoupit vedle hokejisty, který se dokázal udržet v NHL skoro patnáct let. „Je to neskutečné zahrát si s hráčem, jako je Tomáš. Dá se říct, že to je splněný sen. Hrozně se na to s Adamem (Kubíkem) těšíme a doufáme, že odehrajeme dobrý zápas,“ prohlásil Patrik Machač. Právě Machač a Kubík by měli nastoupit v jedné formaci s Plekancem.

Jedna věc však kladenské fandy pořád mrzí. Stále se nedočkali v zápase Jaromíra Jágra, který se zatím nezotavil ze zranění. “Asi nejpřesnější odpověď je, že jednoho dne se vrátím. Ale nechci nic slibovat. Může to být zítra, může to být za týden. Já už plánoval návrat před třemi týdny, ale nevyšlo to,“ řekl Jágr na pondělní tiskové konferenci.

Vraťme se ale ještě krátce k Tomáši Plekancovi. Tato dlouholetá opora reprezentace nebude hrát jen za Kladno, ale občas se objeví na střídavý start i v dresu extraligové Komety Brno. I to by potřebovalo nějaký impuls do současné mizérie. Tak uvidíme, jestli se Plekanec stane spasitelem hned ve dvou klubech.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient