Hokejová Sparta to myslí s útokem na přední příčky vážně

V minulých sezonách se Spartě Praha v hokejové extralize moc nedařilo. A i když má pořád svoje věrné fanoušky, nemůže si donekonečna s jejich přízní zahrávat. A i proto posiluje svůj kádr.

Nejnovější posilou je útočník Zach Sill. Tento třicetiletý Kanaďan má na kontě 93 zápasů v NHL. V zámořské lize hrál za Pittsburgh, Toronto a Washington. Naposledy však působil v Hershey v nižší zámořské AHL.

„Zach Sill je důrazný centr s defenzivními vlastnostmi, na kterého máme výborné reference a už nějaký čas ho máme vyhlédnutého,“ řekl sportovní manažer Sparty Michal Broš.

Sparťané se rozhodli urychlit jeho příchod i z toho důvodu, že se jim rozšířila marodka především v útočných řadách. „Někteří útočníci ještě ze zdravotních důvodů ani nezasáhli do přípravy. Jiní se nám zranili na skončeném Mountfield Cupu,“ podotkl Broš.

„Zjišťoval jsem si informace o Praze, o Spartě a taky o české lize. Z více zdrojů jsem se dozvěděl, že je to velmi kvalitní soutěž. Navíc každý mluví o Spartě jako o organizaci s úžasnou historií, Praha je krásné město. Navíc Uwe Krupp je obrovská osobnost a jistě vynikající kouč. Opravdu se na tohle angažmá těším,“ prohlásil Sill.

Zmiňovaný Uwe Krupp je také novou posilou v klubu z Holešovic. Sparta se rozhodla jít i na tomto postu jiným směrem a angažovala zahraničního trenéra.

Sparta se celkově, co se týká posil, zaměřila spíše na zahraničí, i když šlo zároveň o české hráče. Z nižších zámořských soutěží se do Čech, potažmo do Sparty vrátili Matěj Machovský, Jan Košťálek a Daniel Přibyl. Přišli ale i „čistokrevní“ cizinci, Jaramie Blain, Steven Delisle a Blaž Gregorc.

Sparta se minulý týden zúčastnila turnaje Mountfield Cup v Hradci Králové. Sparťané prohráli na úvod s domácím Hradcem králové 4:5 po prodloužení. Druhý zápas už byl pro ně vítězný, tentokráte Sparta vyhrála v nastavení a to nad Pardubicemi 3:2. V posledním utkání rozdrtila Davos 10:2 a ovládla celý turnaj.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.