Hokejisty Kladna dnes čeká souboj proti Benátkám

Den před 28. říjnem 2018 přivítá Kladno na svém ledě tým Benátek nad Jizerou a ve slavnostní atmosféře oslaví 100. výročí založení Československa. Rytíře ozdobí české národní vlajky a významnému jubileu bude přizpůsoben i program celého zápasu. Utkání startuje v sobotu v 16 hodin.

Před utkáním na kladenském ČEZ stadionu zazní státní hymna v podání operní zpěvačky a hvězdy muzikálu Fantom opery Michaely Gemrotové, kterou na ledovou plochu doprovodí mladí vlajkonoši. Úvodní čestné buly vhodí český tenisový hrdina Radek Štěpánek! „Výročí vzniku republiky si připomeneme i upravenou zápasovou produkcí a přestávkovým programem, těšíme se na choreo našich fanoušků. Rytíři budou mít na tvářích či helmách státní vlajku a budeme moc rádi, pokud v hledišti uvidíme co nejvíc dresů národního týmu,“ vyzývá tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Spolu s Kladnem se připojilo k oslavám i zbylých 28 týmů ze dvou nejvyšších soutěží.

Rytíři se v sobotu navrátí na ČEZ stadion po dlouhých 12 dnech, absolvovali totiž čtyřzápasovou venkovní sérii. Během ní trápila Kladno rozsáhlá marodka, a i proto dokázali Rytíři zvítězit jen v jediném případě. I přesto se ale udrželi na třetím místě tabulky. Kladeňáci prohráli v Litoměřicích 2:3 a poté ve Frýdku-Místku vybojovali vítězství 6:5 po prodloužení. Na ledě Poruby pak ale Kladno ztratilo 2:5. Vůbec naposledy se modrobílí střetli se Vsetínem, proti němuž dlouho vedli, ale nakonec v závěru inkasovali a prohráli 1:2 po samostatných nájezdech.

Nejvytěžovanějším útočníkem celé soutěže je kladenský forvard Petr Vampola (9+10), který tedy také ze všech Rytířů nejčastěji absolvuje vhazování (celkem 412x). V průměru přitom uspěje na 51,70 % z absolvovaných buly. Větší úspěšnost má už jen Tomáš Kaut (3+5), který má kvalitní úspěšnost 54,14 %. Z hráčů, kteří pravidelněji nastupují na buly následují Adam Kubík (8+5) – 51,67 %, Linus Svedlund (2+2) – 48,48 % a Ladislav Zikmund (9+7) – 47,55 %. Při pohledu na statistiku v jednotlivých pásmech je pak patrné, že ve vlastní třetině je nejúspěšnější Zikmund – 53,33 %, v neutrální zóně Svedlund – 65,63 % a v útočném pásmu Kaut – 60,00 %.

Benátky nad Jizerou jsou v tabulce na dvanácté příčce a momentálně neprožívají nejvydařenější období. V aktuálním měsíci odehrály dosud sedm zápasů, ale chuť výhry za toto období poznaly jen jedinkrát. Cenný skalp vybojovali Benátečtí doma proti Přerovu, který porazili vcelku jednoznačně 4:0! Od té doby se ale Benátky střelecky zasekly a v obou posledních duelech daly jen po gólu. Proti Prostějovu z toho byla jasná porážka 1:5 a proti Kadani ztráta 1:3. Právě Trhači se tak dotáhli na Benátky na rozdíl jediného bodu a budou mít šanci posunout se v tabulce vzhůru.

Benátky zatím hledají výraznějšího lídra, který by potřebně zlepšil týmovou produktivitu. Nejzkušenější hráč Radek Duda (3+3) odehrál za Benátky deset střetnutí a poté vyslyšel volání extraligového Chomutova. Nejproduktivnějšího hráče mají Benátečtí v Ladislavu Bittnerovi (4+6), kterému sekundují Josef Mikyska (6+3) a Daniel Špaček (4+5). Jediným ze tří brankářů, kteří za Benátky zatím chytali, s úspěšností přes 90 % je zkušený Marek Schwarz (90,32 %), který zasáhl do osmi duelů. Šest startů si připsal Matěj Žajdlík (88,46 %) a do čtyř střetnutí zasáhl Lukáš Hosnedl (86,73 %). Benátečtí se můžou v sezoně chlubit výbornou přesilovkou. S úspěšností 20,31 % jsou v početní výhodě druzí nejlepší v lize.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.