Hokejisty Českých Budějovic čeká Frýdek-Místek. Navážou na na vítězství z Litoměřic?

V pondělí čeká hokejisty Českých Budějovic další domácí zápas Chance ligy v němž změří síly s Frýdkem-Místkem. Jihočeši budou chtít navázat na výhru z Litoměřic. Do utkání by měla zasáhnout i nejnovější akvizice Motoru Václav Karabáček. Utkání můžete sledovat skrze textový přenos nebo živě na serveru Hokejka TV.

Hokejisté Frýdku – Místku zůstávají letos trochu za očekáváním. Během léta se soupiska Slezanů hodně obměnila a čekalo se možná trochu lepší postavení v tabulce než je současné 12. místo. Před sezónou doplnili kádr Frýdecko-místeckých hráči jako Jan Rudovský, Jiří Krisl, Dušan Žovinec, nebo Patrik Husák. Největším problémem Slezanů jsou příliš častá vyloučení. S 432 trestnými minutami vévodí v tomto ohledu celé Chance lize. Při pohledu na úspěšnost ubráněných oslabení (83%) na tom sice Frýdek není až tak zle, ale 22 obdržených gólů v početní nevýhodě je jistě na jejich bodovém součtu znát. Celkově Slezané inkasují poměrně hodně branek, když z 25 odehraných utkání obdrželi již 93 gólů. V této statistice si hůře vede jen Kadaň. V útoku je na tom Frýdek-Místek o poznání lépe, když se dělí o šestou příčku s českobudějovickým Motorem s 79 vstřelenými góly. Nejvíce si svěřenci Václava Prospala musejí dávat pozor na trio Štěpán Novotný, Rostislav Martynek a Jan Hladonik. Tito hráči obstarali celkem třetinu branek svého týmu. V posledním utkání si Frýdek – Místek vyšlápl na hokejisty z Přerova při výhře 3:1 a určitě bude chtít na tento úspěch navázat.

Posledních pět zápasů
Frýdek – Vsetín 5:4
Benátky – Frýdek 3:2sn.
Frýdek – Jihlava 3:6
Slavia – Frýdek 6:2
Frýdek – Přerov 3:1

Sestava z posledního utkání:
Hamerlík – Adámek, Husák, Matyáš, Žovinec, Bartko, Zahradníček, Krisl – Kofroň, Novotný, Martynek – Rudovský, Klimša, Christov – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Motloch, Kuťák, Raška.

České Budějovice po dvou kontumacích a prohře na domácím ledě s Třebíčí konečně zabraly a z utkání v Litoměřicích vytěžily cenné dva body. Vzhledem k tomu, že kališníci na svém ledě prohráli teprve třetí utkání je to jistě slušný počin a příslib do dalších utkání. V následujícím zápase proti Frýdku to nebude mít Motor o moc jednodušší. Jihočeši sice drží v tabulce druhé místo, zatímco jejich soupeř z Frýdku dvanácté, ale z posledních čtyř vzájemných utkání slavili výhru oba soupeři ve dvou případech. V tomto týdnu České Budějovice oznámily příchod talentovaného Václava Karabáčka, který přichází na hostování do konce ledna a měl by se českobudějovickým fanouškům poprvé ukázat již v dnešním utkání.

Sestava Českých Budějovic z minulého utkání:
Strmeň – Pýcha, Pavlin, Fillman, Kutlák, Vydarený, Plášil – Čermák, Heřman, Babka – P. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Šimánek – Bradley, R. Přikryl, Z. Doležal.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient