Search
Close this search box.

Hokejistovi Karlu Pláškovi se v Brně plní sny

Nezbývalo mnoho času. V poslední akci nedělního duelu Komety s Třincem se za stavu 1:1 vydal na útočný výpad Lukáš Kašpar, obkroužil branku a naservíroval kotouč Karlu Pláškovi, který rozhodl o třech bodech pro modrobílé a navíc zaznamenal první extraligový gól ve své kariéře. Po výjimečném duelu, který si bude pamatovat ještě hodně dlouho, se osmnáctiletý forvard podělil o své dojmy.

Dramatický duel s Třincem směřoval po vyrovnání hostů necelé tři minuty před koncem do prodloužení, ale vy jste se nadechli k poslední – úspěšné – akci. Věřili jste, že to ještě může vyjít za tři body?
Řekli jsme si, že dostat gól nechceme, naopak sami jsme ho určitě chtěli dát. Věřili jsme na střídačce, že to vyjde, navíc už ráno jsme si říkali, že proti Třinci bereme jedině tři body. Díky bohu se to povedlo. Není to totiž příjemné, když dostanete gól takto v závěru. Naštěstí jsme to ale tentokrát prolomili a máme výhru, což je nejdůležitější.

Jak velkou radost jste měl po vítězné brance, která byla navíc vaší první v extralize v kariéře?
Kašpy mi to dal prakticky do prázdné branky, já jsem to jenom doklepl. Největší zásluhu na tom má jednoznačně on. Oslava gólu? Nevěděl jsem, co mám dělat (úsměv). Měl jsem hroznou radost. Myslím, že mi to pořádně dojde až později.

Zdá se, že spolupráce s Lukášem Kašparem a Honzou Hruškou vám svědčí.
Kašpy je výborný člověk a výborný hráč. Snažím se od něj učit co nejvíce věcí. Chci od něj pochytit co nejvíc věcí ať už v tréninku, tak třeba v nájezdech. Hrát s ním je pro mě něco výjimečného. Oba mi dávají takové puky, že skoro vždycky dostanu prostor něco vymyslet. Snažím se z toho vytěžit maximum. V Brně se mi plní sny, je nádherné hrát s takovými spoluhráči. Doufám, že to takhle půjde dál.

V extralize hrajete už druhou sezónu, zatím jste odehrál sedm duelů. Cítíte se ve větší pohodě a věříte si více?
Už si na to trochu zvykám. Ze začátku jsem byl nervózní, ale už se to zlepšuje. Musím ještě hodně zapracovat na své síle. Zápasový rytmus zvládám, žádný problém v tom není.

Čerpáte z rad svého táty, který stále hokej aktivně hraje ve druhé lize za Šumperk?
S tátou řešíme hokej hodně, snaží se mi také co nejvíc radit. Máme v podstatě celou rodinu zaměřenou na hokej, doma se skoro nic jiného neřeší. Vždycky byl pro mě vzor číslo jedna. Jsme si hodně podobní, styl je skoro stejný.

A viděl vaši premiérovou trefu v TELH naživo?
Tentokrát nepřijel, protože neměl čas, a tak zápas sledoval jen v televizi.

Zároveň jste se ukázal před třineckým koučem Václavem Varaďou, který je také trenérem reprezentační dvacítky. Může to být výhoda?
Uvidím, co mi k tomu později řekne. Ale jako možnost se ukázat jsem to nebral, snažím se předvádět co nejlepší hru a když tam něco spadne, jako proti Třinci, tak je to jenom plus.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient