Hokejisté Valašského Meziříčí se vrhli na letní přípravu

Konec odpočinku. Úspěchy loňské sezony se stávají pomalu historií a snažení všech se nyní upíná do dalšího ročníku, který tradičně začíná letní suchou přípravou. Bobři tu svou zahájili v pondělí 14. května. Klub prozatím oznámil jen tři změny v kádru, ovšem na dalších jménech se podle manažera pracuje. Už nyní se do přípravy zapojilo včetně loňských jmen i několik hokejistů z juniorských kategorií.

Celkem sedmnáct hokejistů měl na prvním srazu k dispozici kouč Jiří Weintritt, který nadále setrvává na lavičce Valašského Meziříčí.

V drese Bobrů už jistojistě nebude působit útočník Václav Studený, který ukončil kariéru, stejně jako gólman Dušan Šafránek, jemuž nabídl prvoligový Havířov pozici trenéra brankářů. Díra byla ale zalepena takřka ihned a Valaši povolali známou tvář Jiřího Slováka, kterého lze také považovat za druholigovou špičku ve svém oboru.

Složení týmu na prvním tréninku: Lukáš Plšek, Miroslav Mikel, Vojtěch Baroš, Stanislav Báchor, Jakub Pořický, Petr Dvořák, Martin Kývala, Josef Daněk, Ondřej Martiník, David Varga, Miroslav Varga, Šimon Kuchařík, Filip Brázdil, Michal Škrhla, Tomáš Holiš, Tomáš Andris, Filip Kubenka.

S potěšením oslovil manažer Dvořák i mladé hráče juniorského věku, kteří jsou odchovanci Valašského Meziříčí. Mladíci Filip Kubenka, Šimon Kuchařík, Filip Brázdil, Michal Škrhla a Tomáš Andris dostanou možnost prosadit se mezi muži a říct si o pevné místo v sestavě.

„Jsem moc rád, že jsem tu šanci dostal. Starší kluci z týmu nás v pohodě přijali mezi sebe. Je nás tu víc mladých, kteří se snažíme dostat do konečného kádru pro sezonu. Bylo by super, kdyby se to povedlo,“ prozrazuje první pocity mladý Škrhla.

Navíc se s týmem připravuje Tomáš Holiš, který odehrál loňskou sezonu za starší dorost Olomouce a pokud svým výkonem zaujme, budou s ním Bobři počítat.

Individuální přípravu absolvují: Jiří Slovák, Tomáš Brunec, Vladimír Váňa.

Celá letní příprava bude trvat dva měsíce, během kterých má mužstvo naordinovanou pestrou škálu cvičení. K dispozici jim bude tělocvična, fotbalové hřiště v Hrachovci a plocha zimního stadionu.

„Bude se jednat o kondiční cvičení, posilování, průpravu dynamiky a samozřejmě zahrneme i některé sporty,“ má jasnou představu manažer Petr Dvořák. Bobři navážou na loňskou spolupráci s kondičním trenérem Alexandrem Rigem, jež měla kladný dopad na výsledky týmu.

Brusle však nazují Bobři až začátkem srpna, tedy v době, kdy se začne mrazit plocha zimního stadionu.

Klub momentálně nechce prozrazovat jména hráčů, se kterými jedná o příchodu. Všichni absolvují letní přípravu individuálně a k týmu se připojí až na ledě. V okamžiku, kdy bude mít všechno potvrzené, informace o posilách zveřejní na webu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak