Search
Close this search box.

Hokejisté Vítkovic vyzvou ve čtvrtfinále play off Kometu Brno

Čtyři roky fandové Vítkovic čekali na čtvrtfinále, ale čekání je u konce. Ostravané v úterý 17. března od 17.30 hodin na svém ledě rozehrají ostře sledovanou sérii proti obhájci loňského prvenství a favoritovi Kometě Brno. Druhý zápas na domácím ledě se koná ve středu.

Hokejové play off je tady. Vítkovice po dlouhých čtyřech letech otevřely brány čtvrtfinále a rozhodně nechtějí být do počtu. Soupeřem je obhájce titulu, ale domácí výhoda je na straně Ostravanů – nejen hokejistů, ale i fanoušků. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání bude hostitelkou prvních dvou duelů Ostrava Aréna. Začíná se v úterý a ve středu.

Papírově by před čtvrtfinále měly být favorizovány Vítkovice, ale v play off, zvlášť v souboji čtvrtého týmu s pátým, nelze o favorizování vůbec hovořit. Ostravany po základní části dělily od Brňanů dva body. Ty nakonec stačily k pojištění domácí výhody pro úvod a případný rozhodující zápas. Nicméně nic to nemění na tom, že před Vítkovicemi stojí obrovská výzva, kterou brněnský obhájce titulu bez pochyby je. „Ano, je to těžký soupeř. Navíc úřadující mistr, takže je to zároveň pro nás velká výzva. Měli jsme s Brnem, nebo tedy máme, zápornou bilanci, což sice v play off nemusí nic znamenat, ale i tak to bude těžké,“ ví kapitán Vítkovic Rostislav Olesz.

„Zapneme na maximální otáčky a půjdeme na krev,“ říká kapitán Komety Brno Leoš Čermák. On sám před lety oblékal dres Vítkovic a došel s nimi až do finále v roce 2002. Pikantní bude ale souboj s ostravským celkem i pro další exvítkovické hráče – Michala Barinku, Michala Gulašiho, Jana Štencela. Ti budou mít, kromě klasické motivace dojít pro obhajobu mistrovského titulu, ještě speciální impuls k úspěchu v prvním kole play off navíc – porazit svůj někdejší tým. Ač z pátého místa, Kometa je opravdovým favoritem celého ročníku. Lídr Martin Erat, borci jako Tomáš Vincour, Alexandre Mallet, Martin Zaťovič, bratři Zohornové, bojovníci Tomáš Malec, Ondřej Němec, brankářské extratřídy Marek Langhamer a Marek Čiliak. Kometa má našlapaný kádr, plný především zkušeností právě ze závěrečných bojů play off.

Pauzu mezi koncem základní části a startem čtvrtfinále prožili Ostravané téměř jako na trní. Trénovali, pilovali, připravovali se, ale bylo znát, že se nemohou dočkat začátku bojů. „Pauza byla dlouhá, to musíme přiznat. Byli bychom nejraději, kdyby se hrálo hned. Na druhou stranu jsme měli čas doléčit šrámy a problémy, které nás trápily v závěru základní části. Jsme v play off, takže teď už nebudu prozrazovat v jaké sestavě a s jakou taktikou do bitvy proti Kometě půjdeme, nicméně cíl náš všech je jasný,“ připomíná trenér Vítkovic Jakub Petr.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient