Hokejisté Slovanu si z daleké Ostravy nepřivezli ani jeden bod

Slovan přicestoval k utkání do Ostravy s pouhými třemi kompletními pětkami. I přes tento fakt dokázal vyhrát první třetinu zásluhou branky Davida Merty. Zbytek utkání však patřil domácí Porubě, která po výhře 5:1 porazila Slovan v této sezoně již potřetí. Další utkání čeká Slovan v sobotu 15.12.2018 na domácím ledě proti Vsetínu.

Porubští hokejisté vletěli na poslední tým tabulky po hlavě a už po třech minutách se mohli ujmout vedení. Tomáš Guman se totiž skvěle zorientoval za brankou a následně poslal puk do brankoviště, kam si sjel Samuel Ollender, ten ovšem pálil pouze do připraveného Štěpána Lukeše. Nedáš – dostaneš. Slovan kritickou situaci přežil, a tak pálili hosté ostrými hned z první střely na branku. David Merta se prosmýkl na pravé straně a z kruhu zamířil neomylně ke vzdálenější tyči – 0:1. Za dvě minuty byl HC RT TORAX blízko vyrovnání, nenápadná střela Radima Tomana zpoza obránce ani následné dvě dorážky ale svůj cíl nenašly. Tempo hry poté opadlo, načež trochu vzruchu způsobila až dvojice přečíslení v samém závěru třetiny, Jan Dufek ani Jan Káňa ale nedali.

Ve druhé třetině bylo vyrovnáno už po 101 sekundách hry. Jan Dufek po vyhraném vhazování poslal puk na modrou čáru, kde napřáhl Tomáš Pastor, který prvním gólem v dresu Poruba srovnal – 1:1. Porubští hýřili aktivitou, několik dorážek Petra Kanka či zcela osamocený Jaromír Pytlík ale před brankou neuspěli. Domácí po zásluze otočili v polovině základní hrací doby, když Václav Jankovský bravurně našel od mantinelu před poloodkrytou bránou na pravém kruhu Jana Dufka, který neváhal ani vteřinu – 2:1. Ústí nad Labem si vypracovalo největší šanci ve vlastním oslabení, jelikož se přes tři hráče proháčkoval Peter Jánský, v rozhodující chvíli ale už nedokázal ideálně zakončit. O chvíli později zahrozil také Jaroslav Roubík nebo Jakub Chrpa, Daniel Dolejš ale zůstal neoblomný. Co nevyužili hráči Slovanu, to už dokonali borci na druhé straně. Po nahrávce Tomáš Gumana se mezi kruhy zjevil Ctirad Ovčačík, jenž bombou pod víko navýšil vedení – 3:1.

V závěrečné třetině přidali Ostravané znovu rychlý gól a bylo prakticky hotovo. Sám Jan Dufek si s pomocí Jaromíra Pytlíka vytvořil příležitost, v níž si nabruslil mezi kruhy a poté zamířil za záda Štěpána Lukeše – 4:1. Ústeckému Slovanu docházely pomalu, ale jistě síly a Porubští na ledě už doslova vládli. Z ojedinělého útoku se ale mohl prosadit Martin Zdvořáček, kterého vyhledal zpoza brány Tomáš Jandus, i tato tutovka ale byla neproměněna. HC RT TORAX znovu potrestal ústeckou neproduktivitu, protože do tří minut si najel na kruh Tomáš Guman, který se trefil přesně nad vyrážečku – 5:1. Pět minut před koncem pak ještě Tomáš Jandus orazítkoval tyč, to už bylo ale vše, a tak Poruba porazila Ústí nad Labe i potřetí v této sezoně.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes jsme chtěli potvrdit body z Havířova a jsme rádi, že se to podařilo. Po první třetině jsme si řekli, že nesmíme najíždět do jejich plné obrany a hlavně proměňovat šance. Což se povedlo. Puk jsme dostávali za soupeřovu obranu a měli tlak v předbrankovém prostoru. Ústí nehrálo vůbec špatně. Kdyby vyhrávalo víc jak o jednu branku, asi by se nám to otáčelo hůř. Nakonec nám tam góly napadaly. Teď se musíme oklepat, nasbírat síly, protože hrajeme na tři lajny díky marodce a připravit se na další zápasy. Každý bod potřebujeme jako sůl.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): O vítězi rozhodla určitě druhá třetina, kdy Poruba dokázala skóre otočit. Výsledek ale neodpovídá hře na ledě. Domácí byli více důrazní v brankovišti a proměnili gólové šance. V šatně jsem klukům zdůrazňoval, aby byli důraznější a hladovější po gólu. Víc chodili před bránu, kde to sice bolí, ale odtud právě góly padají. Nemůžeme se pořád dokola vymlouvat, že máme zkušené hráče zraněné, protože kluci, co hrají místo nich by měli chytit šanci a prokázat hokejové kvality. Což se neděje.

HC RT TORAX Poruba – HC Slovan Ústí nad Labem 5:1

Branky a nahrávky: 22. Pastor (Dufek), 30. Dufek (Jankovský, Černý), 38. Ovčačík (Guman, Ollender), 42. Dufek (Pytlík, Pastor), 53. Guman (Toman, J. Káňa) – 4. Merta (Chrpa, Muška). Rozhodčí: Koziol, Obadal – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 36:32. Zblokované střely: 13:15. Vhazování: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Slavík, Ovčačík (C), D. Krenželok, Matějíček, Pastor, Černý, Padrnos – Ollender, J. Káňa (A), Guman – Toman, Vymazal, Kanko (A) – Jankovský, Pytlík, Dufek – Fojtík, Häring.
HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš – Hes, Zukal, Muška, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Mert – Jánský, Roubík (C), T. Jandus – Chrpa, Davídek, D. Merta (A) – Planý, Tůma, Gottfried.