Hokejisté Slovanu i napodruhé vyzráli na Boleslav až v nájezdech

Zatímco první vzájemné utkání proti Slovanu Bratislava na boleslavském ledě žádnou gólovou podívanou nenabídlo, odveta ve slovenské metropoli se nesla ve znamení pohledného ofenzivního hokeje. I napodruhé zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byl stejně jako o dva týdny dříve ve ŠKOENERGO Aréně úspěšnější bratislavský Slovan: rozhodující nájezd proměnil Chad Rau.

Branky a nahrávky: 5. Lamper (Meszároš, Chipchura), 37. Gélinas (Taffe), 42. Rau (Grman), rozh. náj. Rau – 9. Látal (Pacovský), 31. Pacovský (Kotvan), 32. Kousal (Procházka). Rozhodčí: Goga, Fridrich – Orolin, Výleta. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3297. Střely na branku: 22:18. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Bratislava
Čiliak – Sersen (C), Gélinas, Grman, Meszároš (A), Schaus, Jánošík, Bačík, Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Lamper, Chipchura, Liška – Virta, Rau, Lunter – Buc, Šimun, Hrnka

Ml. Boleslav
Krošelj – Bernad, Hanzlík (C), Dlapa, Pláněk, Němeček, Kotvan, Kurka, Říha – Klepiš (A), Knotek, Vondrka (A) – Orsava, Žejdl, Látal – Pacovský, Flynn, Šťastný – Procházka, Najman, Kousal

Po oboustranném úvodním oťukávání Slovan poprvé zahrozil ve čtvrté minutě zápasu a hned z toho byl první gól zápasu. Po přímočaré kombinaci Lišky, Chipchury a Mezsároše se kotouč dostal do předbrankového prostoru, kde číhal volný Patrik Lamper a bez potíží zasunul černou pryž za záda Gašpera Krošelje. Inkasovaná branka vybídla Bruslaře k vyšší aktivitě. Hosté si faulem Virty vybojovali přesilovou hru, kterou už po necelé půlminutě přetavil v gól šikovnou tečí Pacovského přihrávky Martin Látal – 1:1.

Ve druhé polovině první třetiny měli bratislavští hokejisté k dispozici dvě přesilové hry, jedinou vážnější příležitost měl ale na hokejce expardubický obránce Nicholas Schaus, jehož dělovku však Krošelj dokázal zkrotit. Pár desítek sekund před sirénou ještě z nebezpečné pozice pálil Dávid Buc, ani on si ale ne strážce mladoboleslavské svatyně nepřišel, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Druhá část hry začala v poměrně rychlém tempu. David Bernad mohl poslat Bruslaře do vedení, jeho jedovatou ránu ale Marek Čiliak zneškodnil. O střídání později měl velkou šanci na opačném konci kluziště Tomáš Hrnka, který už měl Krošelje překonaného, poté ale boleslavského gólmana zachránila tyč. Po pár minutách byl za sekání vyloučen bratislavský útočník Kyle Chipchura a dvě sekundy před jeho návratem na led Kotvan nabil na střelu Dominikovi Pacovskému, který se nezmýlil. To ale ze strany Bruslařů nebylo vše: neuplynulo ani dvacet sekund a v předbrankovém prostoru se zjevil Pavel Kousal, jenž dostal puk za Čiliaka a zvýšil na 3:1 pro tým z města automobilů.

Družinu Vladimíra Orságha dva slepené góly Mladé Boleslavi vyburcovali k větší aktivitě, která Slovanu nakonec přinesla ovoce. V čase 36:16 putoval na trestnou lavici Ondřej Dlapa a Slovan přesilovku dělovkou čerstvé posily Érica Gelinase od modré už po třech sekundách využil. V závěru druhé třetiny měl ještě jednu velkou šanci Virta, Krošelj ale podržel svůj tým – zatím. Minutu a půl po začátku třetí dvacetiminutovky byl už slovinský reprezentant bez šance, Krošelj nic neviděl a Chad Rau po chytrém obkroužení boleslavské svatyně zasunul puk za jeho záda a vyrovnal na 3:3.

I ve třetí třetině bylo na co se dívat, k vidění byl svižný hokej s pár příležitostmi na obou stranách, další branka už ale nepadla a po vypršení šedesátiminutového časového rámce se šlo rovnou do samostatných nájezdů. V nich padl první gól až ve třetí sérii, kdy se prosadil bratislavský forvard Rudolf Červený. Bruslaře ještě na začátku páté série dostal zpět do hry Jakub Orsava, ihned po něm Krošelje překonal Chad Rau. Slovan tak zvládl i druhý vzájemný zápas s Mladou Boleslaví po samostatných nájezdech.