Hokejisté Slavie zažili porážku po čtyřech vítězstvích. Podlehli Třebíči

V utkání s Třebíčí však sešívaní určitě nebyli horším týmem, po většinu zápasu měli převahu. Kýžený vítězný gól to ale nepřineslo. Za Pražany se prosadil v první třetině přesnou ranou v přesilovce Jan Veselý, na jeho branku však dokázali hráči Horácké Slavie odpovědět dvakrát, nejprve taktéž v přesilovce ve druhé části Vojtěch Střondala a poté v samostatných nájezdech Adam Raška.

Horácká Slavia Třebíč – HC Slavia Praha 2:1

Branky a nahrávky: 23. Střondala (L. Horký), rozh. nájezd Raška – 11. J. Veselý (J. Drtina, J. Novák). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 1342. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – R. Čermák, Bilčík, M. Furch, Vl. Brož, Nedbal, V. Čejka, Hort – L. Horký, Raška, Süss – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – J. Čejka, Mlynář, Tadeáš Král – Střondala, Škvrně, Ferda.

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – J. Novák, Duda, Valík, J. Drtina, Saňa, Hrdinka, Štibingr – Kubica, Šagát, Heldák – Šmerha, J. Veselý, J. Doležal – L. Krejčík, Šteiner, M. Ondráček – Matějka, A. Furch, Tejral.

Úvod utkání byl od obou týmů opatrný a ani jedno družstvo si nedokázalo vytvořit větší šanci. Poprvé zahrozili domácí, běžela 8. minuta první periody, když se do úniku dva na nikoho dostala třebíčská dvojice Adam Raška a Luboš Horký, avšak jejich zakončení skvěle zachytil do lapačky Dominik Šorf, který v brance nahradil oproti zápasu s Ústím Davida Honzíka.

Slávisté odpověděli na první šanci Třebíče nejlépe, jak mohli, a v čase 10:09 se poprvé radovali. Po faulu domácích dostal v přesilové hře na modré čáře nabito od Jiřího Drtiny Jan Veselý a jeho milimetrově přesná střela skončila až za zády mladého brankáře Lukáše Dostála – 0:1.

Nedlouho po úvodní brance zahrozili také hráči z Vysočiny, kteří dokonce docílili branky, ta ovšem v žádném případě nemohla být uznána, jelikož gólmana Pražanů doslova zboural v jeho vlastním brankovišti domácí bek Roman Čermák.

Druhá část vyšla gólově lépe Horácké Slavii. Na začátku druhé dvacetiminutovky obdrželi červenobílí po špatném střídání trest za příliš mnoho hráčů na ledové ploše a nabídnutou početní převahu domácí vzápětí využili. Horký nacentroval kotouč před branku, kde nejprve dobře zasáhl Šorf, ten však už na dorážku Vojtěcha Střondaly zareagovat nedokázal a ve 23. minutě bylo vyrovnáno.

Velká část třetiny byla následně odehrána před brankou osmnáctiletého gólmana Dostála, který se musel hodně ohánět, aby znemožnil Pražanům jejich snahu o vedoucí branku, to se mu nakonec podařilo, a i proto se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.

V poslední periodě se ani jedna ze Slavií nedostala k žádným větším šancím, a i přes zvýšenou aktivitu domácích se šlo do prodloužení. V tom se hrálo znovu bez šancí a až na některé náznaky mohli zůstat brankáři obou týmů v klidu.

Rozhodnutí tedy přišlo v nájezdech. První dvě série se obešly bez úspěšného trestného střílení, v té třetí se jako první dokázal prosadit domácí Silvester Kusko. Na jeho úspěch ale dokázal odpovědět na straně druhé obránce Josef Saňa a srovnal tak krok. Na rozuzlení si diváci museli počkat až do série číslo sedm, ve které se podařilo skórovat Adamu Raškovi. Bohužel Martin Ondráček již úspěšný nebyl, proto zůstává většina bodů po výsledku 2:1 v Třebíči.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Dnešní remíza je pro oba celky zasloužená. My jsme měli problémy hlavně ve druhé třetině, kde jsme prohráli několik osobních soubojů. Týmu nemám co vyčítat. Hráči dnes hráli až nadoraz. Nějaké nepřesnosti v zápase byly, ale tým je velmi mladý. Jsme rádi za druhý bod, o který jsme se dlouho bili.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Dnes nemám hráčům co vyčítat. Měli jsme velmi dobrý pohyb a soupeře jsme zatlačili do defenzivy. Chyběl nám však důraz v zakončení. Tohle je hlavní faktor, který dnešní zápas rozhodl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.