Hokejisté Slavie sestřelili Kadaň

Tak tomu se říká parádní otočka. Slávisté prohrávali na ledě Kadaně už 1:3, přesto dokázali duel proti houževnatým Trhačům zvrátit a zvítězit 6:4. Blýskl se zejména Jan Veselý, který vsítil dva góly. Po jedné brance pak přidali Novák, Matějka a Tejral. Triumf dokonal šestým zásahem Jiří Doležal. Slavia tak dokázala poprvé v sezoně vyhrát a naplno bodovat.

Časomíra na kadaňském stadionu se ještě nestačila ani pořádně rozběhnout a domácí hráči už se mohli radovat z jednobrankového náskoku. Klíma prostrčil kotouč na Jaroslava Kůse, který už ve 3. minutě ranou z levého kruhu otevřel skóre.

Slavia na sebe ale s odpovědí nenechala dlouho čekat a už v čase 05:24 bylo vyrovnáno. Chvíli po skončení sešívané přesilovky vypálil od modré kapitán Jan Novák a jeho dělovka skončila v síti.

Dvě minuty nato se gólový účet zápasu měnil znovu. Poté, co rozhodčí poslali na trestnou lavici Antoše, využil početní výhodu Lukáš Klíma. Ten si nabruslil na křížnou přihrávku od Řehoře a z první zasunul puk přesně k levé tyči.

Trhači byli na domácí ploše při chuti a jednu z dalších šancí přetavili ve třetí trefu do červenobílé klece. Při přečíslení tři na dva se vyznamenal Lukáš Klíma. Vzápětí se dostal do úniku Krejčík, kadaňská obrana však skvěle zapracovala a nepustila slávistického štírka k pořádnému zakončení.

Sešívaní postupně zvyšovali aktivitu a zkraje druhé periody dokázalo snížit. Ve skrumáži před Kuchařem se nejlépe zorientoval Jan Veselý a nekompromisně poslal odražený kotouč za brankovou čáru. Přesně v polovině duelu Pražané opět srovnali. Valík našel před brankou Trhačů Davida Matějku, který ukázkovou ranou k tyči rozvlnil síť za Kuchařovými zády.

Stejný hráč mohl chvíli před sirénou dokonat obrat, proti jeho projektilu z levého kruhu ale výborně zasáhl Kuchař, jenž slávistického mladíka výborně vychytal. Na dělovku Jana Veselého v čase 43:34 už ale nestačil. Slávistická čtyřiadevadesátka si najela na pravý kruh a s pobídkou zpoza kadaňské svatyně naložila tak, jak to jen nejlíp šlo.

Náskok ještě navýšil Petr Tejral, který se prohnal po pravé straně kluziště a z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě. Kadaň se nechtěla jen tak vzdát a v 55. minutě dotáhla rozdíl skóre na jediný zásah. Ivan Řehoř si počíhal před brankou a z malé vzdálenosti namířil přesně mezi Honzíkovy betony.

Poslední slovo však měli červenobílí hosté z Prahy. Jiří Doležal v mezikruží uzmul odražený puk a definitivně stvrdil sešívaný triumf.

Kadaň – Slavia 4:6

Branky a nahrávky: 3. Kůs (Klíma, Wágner), 8. Klíma (Řehoř, Kůs), 10. Klíma (Kůs, Wágner), 55. Řehoř (Kůs, Říha) – 6. J. Novák (Matějka), 22. J. Veselý, 31. Matějka (Valík), 44. J. Veselý (J. Doležal, Šmerha), 46. Tejral (Matějka, J. Novák), 58. J. Doležal. Rozhodčí: Kostourek, Vokřál – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 390. Střely na branku: 21:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5, 4:6.
SK Trhači Kadaň: Kuchař – Strejček, Grebeňuk, Franc, Kadeřávek, Popela, Kachyňa, Novák – Wágner, Kůs (C), Klíma – J. Müller (A), Říha (A), Šulek – Řehoř, Tupý, Helt – J. Svoboda, Rindoš, Vašíček.
HC Slavia Praha: Honzík – Hejda, J. Novák (C), J. Drtina (A), Štibingr, Hrdinka, Valík, Antoš – Šmerha (A), Šagát, Kubica – J. Doležal, J. Veselý, Heldák – M. Ondráček, Šteiner, L. Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.