Search
Close this search box.

Hokejisté se otrávili kvůli staré rolbě, jsou v nemocnicích na kapačkách

Jsou různé důvody, proč je sportovní utkání nedohráno. Divák vnikne na hrací plochu. Či se vypnou světla na stadioně. Nebo trenér odvolá hráče, protože je nespokojen, jak rozhodčí vedou utkání. Ale může být i další případ, který znemožní zápas dohrát.

Při včerejším zápase hokejové krajské ligy mezi Lanškrounem a Českou Třebovou museli být ve třetí třetině evakuováni všichni účastníci, tzn. jak hráči, tak i diváci ze stadionu. Všech 250 lidí muselo opustit prostory kvůli úniku spalin z rolby. „Nasazena byla přetlaková ventilace k odvětrání a spuštěno bylo i odvětrání haly. Všechny osoby byly evakuovány. Několik lidí si stěžovalo na nevolnost, ale pomoc záchranné služby odmítli,“ řekla tisková mluvčí pardubických krajských hasičů Vendula Horáková.
Přesto nakonec více jak polovina hokejistů z obou mužstev skončila v nemocnici.

Jeden z hráčů, přesneji brankář Lanškrouna Jan Faltus, navíc dostal kolaps a lékaři ho po prvotním ošetření odvezli do nemocnice s podezřením na otravu oxidem uhelnatým. „Pravděpodobně se mohlo jednat o spaliny z rolby. Příčiny budou zjišťovány,“ uvedla Horáková.
Nikdo z hráčů však není v ohrožení života.

Hlavní příčinou problému byla zastaralá rolba, která už sice byla vyřazená, ale protože se nová (elektrická) rozbila, na tento zápas chtěli výjimečně domácí použít tuto plynovou.
Hosté z České Třebové jsou kvůli tomu na domácí klub naštvaní a dokonce zvažují právní kroky. „Kluci jsou na kapačkách a leží v nemocnicích v Hradci Králové, Olomouci, Pardubicích a Ústí nad Orlicí. Vůbec nevím, jak odehrajeme další zápas. Tohle je skandál,“ řekl předseda českotřebovských hokejistů Vladimír Vaněk.
„Hasiči provedli závěrečné měření, kdy přístroje ukazovaly nula ppm. Hala byla hasiči průběžně monitorována a následně pro veřejnost uzavřena a předána správci,“ dodala mluvčí pardubických krajských hasičů .

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient