Hokejisté Prostějova se projeli v Dračí lodi

V rámci rozšiřování spolupráce s partnery hokejového klubu byli prostějovští hokejisté pozvání na Summer fest významné společnosti Windmöller & Hölscher, který se konal na Plumlovské přehradě. Hráči zde měli jedinečnou příležitost projet se na dračí lodi.

Windmöller & Hölscher, působící v oblasti vývoje a výroby strojů pro zpracování flexibilních obalů z tkaného polypropylenu, patří k jednomu z největších zaměstnavatelů v Prostějově a jeho okolí. V dnešní době, kdy pracovní nabídky výrazně převyšují jejich poptávku se lidé rozhodují, i na základě firemních benefitů, jaké místo si pro své budoucí pracoviště zvolí. WUH se snaží aktivně vycházet novým, ale i stávajícím zaměstnancům vstříc, a připravuje pro ně různé zaměstnanecké benefity.

Jedním z nich je tým WUH, který jezdí na dračích lodích. Právě na této lodi měli hokejisté možnost projet se a vyzkoušet si pádlovat na více, jak 250 kilogramové lodi. Na loď se vejde 20 pádlujících, 1 bubeník/ce a jeden kormidelník. Patronát nad touto akcí si vzala na starost část ženského týmu Rebelky Prostějov. Rebelky se již několik let aktivně zúčastňují závodů a přivezli si nejeden pohár pro vítěze závodů.

Velmi důležitá byla příprava v Jacht clubu Plumlov, kd hokejisté dostali podrobneou instruktáž, jak se pádluje a jak se správně chovat na lodi. Není sranda ve 22 lidech zkoordinovat pohyb všech zúčastněných.
Páteční počasí zrovna nepřálo dlouhým projížďkách na lodi, ale pro hokejisty ošlehané zimním počasím to nebyl žádný problém. Po krátké rozcvičce, které se ujal kondiční trenér David Skřivánek, byli hráči připraveni na projížďku.

Teď bylo na řadě bezpečné přenesení dračí lodě na vodu a hromadný nástup. Loď ač vážící 250 kg není na vodě z nejstabilnějších a na vratké lodi nebylo jednoduché srovnat jejich pozadí vedle sebe.
Nakonec se vše, i díky pomoci Rebelek, podařilo a hráči si úspěšně a s grácií zajezdili napříč celou přehradou. Nikdo neutonul a hráči během pár záběrů poznali i jiný sport než je lední hokej, ve kterém hraje velmi důležitou roli týmová spolupráce. Bez té by se ani tým neobešel.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz