Přerovští hokejisté si udrželi vedení na ledě Ústí, mají tři body

Všechny tři body se na severu Čech podařilo vybojovat hokejistům Přerova. Proti Ústí nad Labem si vypracovali tříbrankový náskok, když se v každé ze třetin prosadili jednou. Na 3:0 z pohledu Zubrů zvyšoval tři a půl minuty před koncem Darek Hejcman, který skóroval při vlastním oslabení. Pak se ale ze zápasu stalo ještě drama a náskok Hanáků se dvakrát ztenčil. Slovan tak zdolali 3:2.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC ZUBR Přerov 2:3

Branky a nahrávky: 58. Chrpa, 60. Pšenička (M. Jandus, Březák) – 3. Pšurný (Popelka, Ferenc), 23. Ferenc (Zbořil, Moučka), 57. Hejcman (Popelka, Malina). Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Kokrment, Podrazil. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 865. Střely na branku: 39:31. Zblokované střely: 8:12. Vhazování: 30:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Dlouhý – Jeřábek, Weinhold, Březák, M. Jandus, Vágner, Zukal, Mert – Merta, Vrdlovec, Chlouba – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Melka, Roubík, Tůma – Chrpa, Planý

Klimeš – Pala, Malina, Zbořil, Ferenc, Černý, Padrnos – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvil, Moučka

Zubři začali v Ústí velmi dobře. Po necelé minutě si aktivitou vynutili faul Březáka a v přesilovce záhy otevřeli gólový účet. Hezkou kombinaci zakončil u tyče číhající Roman Pšurný, jenž dorážel už do prázdné brány. Hanáci se i poté drželi více v útočném pásmu a nezbrzdil je ani faul Hejcmana. Šance Ústí přišla paradoxně v jeho čtyřminutovém oslabení. Martin Jandus se utrhl do brejku, jenže s Klimešem si při zakončení neporadil.

Ke konci třetiny se už hra vyrovnala a také Severočeši se několikrát dostali nebezpečně před bránu. Pšeničkova dělovka ovšem minula přerovskou svatyni a v posledních vteřinách neuspěl ani Chlouba.

Perfektně vyšel Zubrům také start do druhé třetiny. Zbořil našel Jakuba Ference, který si rychle sjel k bráně a zavěsil. Ústečtí mohli snížit ve 29. minutě, kdy na trestné lavici pykal Sikora. Klimeš byl v těžké situaci, ale zakončení Vrdlovce přesto zlikvidoval. O pár vteřin později pak ujížděl na druhé straně Sýkora, jenže ani on nepřekonal strážce brány.

Další pasáž druhého dějství byla rozbitá vyloučeními. Domácím se sice podařilo při jedné z šancí dostat puk za Klimešova záda, bylo to však vysokou holí, proto rozhodčí gól neuznali. Do třetí třetiny si tak Přerov nesl dvoubrankový náskok.

Ten mohli domácí ve třetí třetině bleskově snížit. Tomáš Jandus v přečíslení s Jíchou však narazili na stále výborně chytajícího Klimeše, který se zaskvěl také v další tutovce Chlouby. Ústí toužilo dostat se k Zubrům blíže, ale tři minuty před koncem se trefil Přerov. A to dokonce v oslabení. Popelka zpoza brány našel Darka Hejcmana a ten zvýšil na 3:0 z pohledu Hanáků.

Závěr však byl ještě nečekaně dramatický a Ústí nad Labem nebylo daleko od srovnání. Velkou chybu při rozehrávce potrestal Jakub Chrpa, který po kličce zasunul kotouč u tyče a 52 vteřin před sirénou snížil na 2:3 ostrou ranou Tomáš Pšenička. Puk sice trefil horní tyč, ale od Klimešova betonu zapadl do brány. Těsný náskok už pak Přerov uhájil a odvezl si ze soupeřova ledu všechny tři body.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): V prvních dvou třetinách jsme minimálně bruslili. Vůbec jsme se netlačili do brány a nedokázali jsme si vytvořit takový tlak jako ve třetí třetině, kdy hráči začali plnit naše představy. Snížili jsme na rozdíl jedné branky,bohužel už bylo pozdě.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Do dnešního utkání jsme chtěli vstoupit dobře, a to se nám podařilo. Ten začátek byl důležitý a nám se podařilo vstřelit branku. Prvních deset minut jsme soupeře nepustili do úvodního tlaku, věděli jsme o jeho síle i zkušených ofenzivních hráčích, jako jsou Roubík nebo Chlouba. Ve druhé třetině jsme trošku vypadli z rytmu kvůli vyloučením, kdy se hra často kouskovala. Ve třetí třetině jsme soupeře nechtěli pustit do utkání, to se nám dařilo a dali jsme třetí branku. Celé mužstvo šlapalo výborně, od brankáře počínaje. V posledních minutách jsme si to zkomplikovali naší lehkovážností a jsme rádi za tři body odsud z Ústí.