Hokejisté Přerova si doma poradili s nebezpečnou Třebíčí a udrželi svoji pozici lídra tabulky

Zubři jsou i nadále lídrem tabulky! Po dvou výhrách totiž přidali další, na domácím kolbišti si poradili s tradičně nepříjemnou Třebíčí. Velkou měrou k dalšímu tříbodovému zisku přispěl útočník Michal Popelka, který zaznamenal dva góly. Jistým výkonem celý tým podpořil brankář Milan Klouček. Následující program zavede Zubry do Litoměřic, kde je čeká víkendové dvojutkání.

HC ZUBR Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:1

Branky a nahrávky: 17. Popelka (Pšurný), 26. Popelka (Pšurný, Novotný), 36. Hejcman (TS) – 28. Paták (Král, Mlynář). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1709. Střely na branku: 30:18. Zblokované střely: 9:5. Vhazování: 35:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1

Klouček – Pala, Malina, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvil, Moučka, Mašín

Dostál – Bilčík, Čermák, Brož, Nedbal, V. Čejka, Mikyska, Furch – Süss, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Král, Mlynář, Paták – Havlát, Škvrně, Novák

Jako aktivnější celek se zprvu jevili hosté z Třebíče. Prakticky do šesté minuty příliš nepustili domácí hráče do útočného pásma, než zahrozil Moučka po přihrávce Goiše. Hra Hanáků šla potom nahoru, až začala převyšovat tu třebíčskou. Okolo 12. minuty se k slibným průnikům obranou se dostali Pšurný s Navrátilem, první jmenovaný pak sehrál klíčovou roli v situaci o pět minut později. Protáhl se od rohu kluziště až za bránu, odkud předal přesnou přihrávku Michalu Popelkovi, jenž zblízka před brankovištěm otevřel skóre.

Druhá třetina svým začátkem příliš vzrušení do ochozů nepřinesla, branka z 26. minuty tak přišla de facto zničehonic. Z nenápadného dobývání středního pásma překročil modrou Pšurný a křižnou přihrávkou připravil pro Michala Popelku už druhou trefu. Horácká Slavia však brzy snížila. Mlynář a Král před Kloučkem neuspěli, dojíždějící Lukáš Paták už se nemýlil. Hra se poměrně srovnala, ale nebezpečnějšími byli stále domácí. O průnik se v 36. minutě postaral Darek Hejcman, jenž si svým počínáním vykoledoval faul a proměnil následné trestné střílení.

Poslední dějství přineslo víceméně jen bojovný hokej. Z předchozích čtyřiceti minut viděli diváci v MEO Aréně pouze deset vteřin přesilové hry, v následujícím dějství už o tresty nouze nebyla. Žádný z nich však neskončil předčasně brankou, gól pak nepřibyl ani za řádného počtu hráčů na ledě. Přerovští Zubři tak uhájili jak dvoubrankové vedení vypěstované ve druhé třetině, tak i první pozici v tabulce díky dalším třem získaným bodům!

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Utkání s Třebíčí jsou pro nás vždy těžké, protože je to soupeř, který nám absolutně nesedí. Myslím si ale, že za tu dobu, co jsem tady, to dneska bylo jedno z nejlepších utkání, které jsme s Třebíčí sehráli. Troufnu si říct, že jsme ovládali snad 80 % celého zápasu, kromě tedy prvních deseti minut, kdy si Třebíč vytvořila velký tlak. Počítali jsme s ním, ale stejně jsme ho nezachytili. Potom se už ale hra vyrovnala a myslím, že jsme od té doby byli dominantní mužstvo na ledě. Trošku se nám to zkomplikovalo za stavu 2:0, kdy jsme po podcenění situace dostali naprosto zbytečný gól, ale jinak si myslím, že jsme v tom utkání byli lepší.

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Věděli jsme, že jedeme do Přerova, že je to silový mančaft důrazný do brány, připravovali jsme se na to. Bohužel hned první gól jsme dostali z předbrankového prostoru, který jsme měli mít lépe pokrytý. Jinak si myslím, že do poloviny zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem, byli jsme pořád na kontakt. Zlomil nám to hodně ten gól z trestného střílení, který vznikl hrubou chybou při střídání. Další naše věc je produktivita, na jeden gól se těžko vyhrává. Špatně to řešíme. Když máme vystřelit, tak to někde táhneme, když to máme podržet, tak zase hned vystřelíme, takže ta koncovka nás trápí. Dneska bych to shrnul koncovkou a chybějícím důrazem u naší brány.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient