Hokejisté Přerova se zítra vypraví na led druholigového Šumperka

(Aktualizováno před )

Všechny domácí zápasy naplánované do přípravného období už mají hokejisté Přerova za sebou. Ve zbývajících třech utkáních pokaždé zamíří na stadion soupeře. Ve čtvrtek čeká Zubry souboj na území Olomouckého kraje. Pod vrcholky Jeseníků vyzvou účastníka východní skupiny druhé ligy, šumperské Draky. Hrát se začne v 18 hodin.

Salith Šumperk – HC ZUBR Přerov
čtvrtek 23.8. 18:00
ZS Šumperk

Se Šumperkem se Přerov střetl naposledy v sezoně 2015/16, kdy Draci ještě působili ve druhé nejvyšší soutěži. Ze čtyř vzájemných zápasů zvítězili Zubři ve třech – pokaždé o jediný gól (3:2, 2:1 a 3:2p). Celek ze severu Moravy na ně ten správný recept našel pouze jednou. Konkrétně v utkání osmého kola, kdy si z MEO Arény odvezl výhru 5:3. Stal se tak vůbec prvním protivníkem, který ji v průběhu ročníku vyloupil.

Pátá prvoligová sezona v řadě se mu ovšem celkově vůbec nepovedla. V březnu 2016 Draky dokonce sťala sestupová gilotina. Ve druhé lize, skupině Východ nicméně od té doby nikdy nehráli druhé housle. Loni došli do semifinále, kde se proti Porubě drželi až do rozhodujícího pátého duelu. Na Ostravanech ztroskotali i letos, to už ale šlo o finálovou sérii. V konfrontaci se Slezany s postupovými ambicemi (které se nakonec také naplnily) šumperské mužstvo značně decimovala zranění. I tak ale svou zatím poslední druholigovou kapitolu zakončilo se ctí. V posledním zápase Porubě podlehlo těsně 1:2.

V Malé Vídni, jak se Šumperku přezdívá, zatím na soupisce oficiálně potvrdili pouze několik jmen. V obraně pokračují zkušený matador Tomáš Sedlák a pětadvacetiletý Petr Gewiese. Z Havířova, kde nastupoval v uplynulé sezoně, se vrátil Tomáš Drtil. V útoku se bude znovu prohánět Daniel Vachutka, z Hodonína Draci přivedli Slováka Michala Romančíka. Nejznámější postavou z výběru trenéra Jozefa Zavadila je pro přerovského fanouška bezesporu Karel Plášek. Slavný odchovanec MEO hrál v šumperském prostředí už před comebackem na Hanou, na jaře se do něj zase vrátil.

V přípravě se Šumperští dosud představili v pěti utkáních. Nejprve těsně nestačili na Porubu (3:4), pak na nájezdy přemohli slovenskou Skalicu (3:2sn). Nad jejich síly byl Martin (0:3), naopak proti Povážské Bystrici přišel triumf 4:2. Poslední zápas Draků proti Jastrzębie nabídl hned 13 branek, s polským týmem padli po nájezdech 6:7.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz