Hokejisté pražské Slavie vyzvou Jihlavu, natáhnou bodovou šňůru?

Doma opět vítězně. Slávisté si po porážce ve Vsetíně zase vylepšili skóre a na domácím ledě srazili Benátky. V dalším duelu Chance ligy však zajíždějí na půdu týmu, který by měl být daleko nebezpečnějším protivníkem. Dukla si v tabulce sice vede o něco hůř, přesto neskrývá velké ambice. Bitva pátého a sedmého celku tak určitě bude hodně ostrá. Přivezou červenobílí hokejisté další body?

Tenhle rychlík jede a takřka vůbec nezastavuje. Sešívaní se rozehráli do skvělé formy a v uplynulých deseti zápasech okusili jen dvakrát hořkost porážky. Z Třebíče i Vsetína si ale i přes prohru odváželi body. na Vysočině totiž padli až po nájezdech, na Valašsku rozhodlo prodloužení. Slavia tak už od půlky září neodcházela z ledu bez bodu.

Naposledy červenobílí přivítali Benátky a fanoušky opět potěšili triumfem. Houževnatý soupeř se sice snažil ze všech sil, na rozjeté domácí to však nestačilo. „Určitě jsme moc rádi, že jsme vyhráli. Byl to velmi těžký zápas a museli jsme hodně bojovat. Benátky hrály výborně a byly velmi nepříjemným soupeřem. Jsme moc šťastní, že jsme to urvali a 3 body zůstávají doma,“ řekl po zápase střelec jedné z branek Ondřej Najman.

Vítězství potěšilo o to víc, že si jím osladil svý sedmistý zápas za vršovický celek kapitán Jan Novák. I jeho dojmy nebyly jiné než pozitivní. „Říkal jsem si, že už je to fakt hodně. Ale jsem za to rád a všechny zápasy tady na Slavii jsem si užil,“ vyjádřil se k velkém jubileu.

Proti dvanáctému týmu Chance ligy se Vršovičtí vytáhli, v příštím kole však narazí na papírově těžší překážku. Míří totiž na Vysočinu, kde změří síly s Jihlavou. Dukla si prozatím výsledkově vede tak trochu jako na houpačku a dobrý výsledek vždy střídá špatný. Po sérii dvou ztracených utkání s Porubou a Vsetínem ale Jihlavští zabrali a získali skalp Benátek. V pondělním kolem nehráli a do duelu se Slavií vyrazí plni sil.

Pražané si budou muset dát velký pozor především na trojici Pekr-Anděl-Dostálek. Ta totiž dohromady nasbírala už 41 kanadských bodů. Jako největší tahoun se nejvíc projevuje Matěj Pekr, jenž vsítil deset branek a přidal sedm asistencí. V obraně tvrdí muziku starý známý Jan Pohl, který loni a předloni působil právě ve Slavii. V této sezoně si v dresu Dukly připsal už devět bodů za jednu trefu a osm nahrávek.

Ani nejstarší český celek si nemůže na dobré střelce stěžovat, týmové bodování sice vede obránce Jan Novák, co získal body především díky přesným nahrávkám (1+10), druhý Jan Veselý už se ale trefil sedmkrát. Takřka pokaždé navíc vynikne některý z mladých hráčů.

Jak se slávisté předvedu ve středu? Zápas začíná na jihlavském stadionu v 18:00 a rozhodně se bude na co dívat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.