Hokejisté pražské Slavie nestačili na Kadaň, za prohru po nájezdech berou pouze bod

Až nečekaně náročné utkání sehráli slávisté proti Kadani. P Předposlední tým soutěže prokázal v Edenu svou houževnatost a dokázal donutit domácí hráče přizpůsobit se jejich tempu. Ti si s nepříjemným sokem nevěděli rady a i přes rychlé vedení nakonec berou pouze bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech.

20.kolo, středa 31.10.2018, Zimní stadion Eden, HC Slavia Praha – SK Trhači Kadaň

Slavia 2:3sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0) Kadaň

Branky a nahrávky: 1. Vlček (Veselý, Doležal), 27. Panna (Saňa, Furch) – 13. Maršoun (Helt), 33. Müller (Kůs, Šulek), rozh. náj. Kůs. Rozhodčí: Grech, Obadal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 834. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Slavia Praha: Šorf – Duda, J. Novák (C), J. Drtina, Steinocher, Hrdinka, Saňa, Hejda – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – L. Krejčík, Všetečka, M. Ondráček – Brož, Šagát, Kubica – Panna, Furch, Tejral.

SK Trhači Kadaň: Pavlát – Trefný, Novák, J. Holý, Blaha, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Rezek – Šulek, Helt, Chlouba – Maršoun, Rindoš, J. Müller – J. Svoboda, Tupý, Homer.

Nástup měli Pražané vskutku bleskový. Neuplynulo ještě ani 50 sekund hry a fanoušci už mohli zvedat ruce nad hlavu v radostném gestu Filip Vlček se sám prodral do útočné třetiny a na svá bedra vzal také zakončení, které nasměroval krásně ke vzdálenější tyči. Pavlát byl bez šance.

Brzké vedení však Slavii paradoxně uškodilo. Svěřenci Miloše Říhy ihned po vstřelené brance ubrali z tempa a dobrých dvanáct minut tak byla k vidění nepříliš atraktivní podívaná, bez šancí na obou stranách.

Na tom se nic nezměnilo ani při přesilovce domácích, při jednom z protiútoků se naopak musel vyznamenat Šorf. Ten měl v první třetině minimum práce. Ani on si ale nevěděl rady s Petrem Maršounem, který se jako blesk z čistého nebe objevil mezi kruhy a přízemní ranou našel mezírku mezi betony slávistického gólmana. Unavená první perioda nabídla ještě jednu šanci Všetečky s Ondráčkem, skóre už se nicméně neměnilo.

Druhá část nabídla přeci jen hokejovější podívanou. Sešívaní se chopili iniciativy jako první a hned v úvodu zasypala Pavláta sprchou střel a šancí, který si se vším poradil a vyzrál i na Veselého, když prohlédl jeho kličku při samostatném úniku.

Kadani se tak stalo osudným až druhé oslabení v zápase, respektive události po něm nadcházející. Novákovu střelu ještě v početní výhodně nedokázal za Pavlátova záda doklepnout Veselý, krátce po návratu Šulka zpět na led nicméně kapituloval. Ondřej Panna stál přesně v dráze Saňova nahození, které lehkou tečí usměrnil do sítě.

Náskok sešívaných mohl zvýšit Všetečka, který si v úniku vymíchal soupeřova gólmana, tváří v tvář prázdné brance nicméně trestuhodně neuspěl. A ke slovu se tak opět o chvíli později přihlásili Trhači.

Šagát se krátce po Všetečkově tutovce nechal vyloučit za držení hole a jen z trestné lavice tak sledoval, kterak si Šorf nejprve poradil s prudkou ránou Kůse, na dorážku Jana Müllera už však nedosáhl – 2:2.

Kadaň dokonce měla možnost ještě do konce druhé periody skóre otočit, Šorf společně se svými obránci dokázal udržet skóre smírné.

Ačkoliv byli Pražané po přestávce evidentně nabuzení a drželi kotouč víc než jejich soupeř, byli to Trhači, kdo se dostal do dvou velkých šancí. Paradoxně obě příležitosti přišly v době, kdy Kadaň hrála oslabení – nejprve Chlouba mířil z mezikruží jen do Šorfa, ten se o pár minut později zaskvěl zlikvidovaným únikem Müllera.

Hodně kontroverzní moment přišel zkraje 47. minuty. Při signalizovaném vyloučení Popely vyhodil přes celé hřiště puk Drtina ve snaze získat co nejdelší přesilovku 5 na 3. Pavlát si trestuhodně nechal projet kotouč mezi betony a inkasoval regulérní branku, těsně před kterou však rozhodčí nepochopitelně odpískali přerušení. I přes Novákovy velké protesty tak zůstal stav prozatím nerozhodný.

Neuznaná branka slávisty nakopla a začali svého soupeře přehrávat. Souvislý tlak jim přinesl zejména čtyřminutovou přesilovku za vysokou hůl, i přes velké množství střel však zůstal výborně chytající Pavlát nepřekonán.

Nejinak tomu bylo i nadále, byť byl tlak Pražanů místy obrovský. Hostující gólman všechny pokusy chytal jako na běžícím pásu a doháněl sešívané střelce v čele s Krejčíkem a Vlčkem k šílenství. Druhý jmenovaný navíc 70 sekund před třetí sirénou hloupě sekl jednoho z bíle oděných soupeřů a nabídl Kadani velkou možnost získat v závěru všechny tři body, jeho spoluhráči nicméně dokázali utkání dovést do prodloužení.

Tam se ovšem přenesla i část kadaňské přesilovky, kterou si navíc po prvním neúspěšném pokusu Trhači zopakovali, neboť Pražané nezvládli střídání a chvíli hráli v pěti. Kadaň domácím hodně zatopila, družina z Vršovic ale nakonec i díky skvělému Šorfovi horké chvilky zvládla.

A právě Šorf byl právem několikrát hlasitě vyvoláván domácími fanoušky. Zaskvěl se zejména proti Klímovi, jenž ho sice dokázal vymíchat, v cestě kotouče do prázdné klece však na poslední chvíli přistál beton gólmana sešívaných. Kadaň v samotném závěru po dalším vyloučení Veselého ještě sahala po bonusovém bodu, o něm ale měly po neúspěšných střeleckých pokusech hostí rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich sice dlouho zůstával jediným úspěšným exekutorem Krejčík, hosté ale ve čtvrté sérii dokázali vyrovnat a v páté rozhodnout o svém vítězství. Jaroslav Kůs se krásně trefil k tyči a přisoudil bonusový bod Trhačům. Sešívaným nepomohl ani nečekaný exekutor Jan Novák, který svůj nájezd nasměroval pouze do Pavláta.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Nebylo to z naší strany špatné utkání, spíš takové smolné. Rychlý gól nám paradoxně uškodil, prvních deset minut jsme nehráli dobře a nemohli se dostat do tempa. Ve druhé části už se to zlepšilo, ale jak jsme měli v Prostějově trochu štěstí při zakončení, tak tady nám chybělo a nedokázali jsme přidat gól na 3:1, který by to utkání přiklonil na naší stranu, naopak jsme inkasovali z ojedinělé situace. Ve třetí třetině jsme měli velký tlak, nastřelili jsme i tyč, bohužel jsme nedokázali rozhodnout. V prodloužení jsme moc zahrozit nemohli, ale dokázali jsme se ubránit, takže jsme doufali alespoň v nájezdy, kde ale byl šťastnější soupeř. Rozhodlo to, že jsme nebyli schopní přidat tu třetí branku.“

Petr Klíma (SK Trhači Kadaň): „Začátek zápasu nám nevyšel. Hned v prvním střídání jsme udělali chybu ve věcech, na které jsme si chtěli dát velký pozor. Kluci ale zbytek utkání odbojovali, makali a byť nám to možná nešlo tolik hokejově, tak právě ta bojovnost a nasazení nám dokázaly celý zápas vyhrát. Takovéto zápasy jsou pro nás v sezoně strašně důležitá.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.