Hokejisté pardubického Dynama jedou letos podruhé do Třince

Venku–venku–doma–doma. V tomto pořadí se v letošní sezoně utkají hokejisté Pardubic s Třincem. Stejně jako v první čtvrtině tak na Východočechy čeká cesta na východ, úvodní buly předehrávky 23. extraligového kola bude vhozeno v 17.00 hodin.

23. kolo: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice

Oceláři porazili Dynamo doma pětkrát za sebou. Čtyřikrát z toho to bylo v březnové úspěšné čtvrtfinálové sérii, kterou Třinec díky tomu vyhrál 4:3 na zápasy. Pardubice naposledy uspěly ve Werk areně 2. března, kdy zvítězily 6:2.
Třinec vyhrál osmkrát za sebou a ztratil v této sérii jediný bod.
Oceláři jsou s úspěšností na vhazování 52,94 % druzí, Dynamo s 51,93 % čtvrté.
Dynamo (306) nasbíralo o polovinu více trestných minut jak Oceláři (204).

Čtvrtek 29. listopadu 2018 od 17.00 hodin, Werk arena, Třinec

Pardubice pojedou do Slezska v obměněném složení. Osiří dres s číslem 15, naopak svou premiéru by si na ledě čtvrtfinálového protivníka měl odbýt zadák Juraj Mikuš. „Juraj bude jistě přínosem v našem týmu. Plánujeme jeho zařazení do naší sestavy ve čtvrtek v Třinci, kde chceme hrát na šest obránců. Jeho vytížení bude veliké,“ řekl hlavní kouč Břetislav Kopřiva.

Dynamo jede na led týmu, který vyhrál osmkrát v řadě a při této úctyhodné sérii ztratil pouze bod. Na poslední bezbodovou prohru Ocelářů již sedl prach, datuje se k 19. říjnu, kdy Třinec doma podlehl Plzni. Výborné výkony a výsledky dotáhly tým, jenž prohrál v pěti z prvních šesti utkání sezony, do čela tabulky.

„Třinec má v současnosti ohromnou formu. Bude to pro nás velký test. Na každé utkání se díváme tak, že do něj jdeme s cílem uspět. Výsledkově se nám nedaří, stojí před námi nový zápas, my se němu stavíme čelem, abychom odevzdali maximum a uspěli,“ doplnil hlavní trenér pardubických hokejistů.

Aktuálně z třinecké kabiny
Slezský celek jde do čtvrtečního utkání v pozici jasného favorita. I první vzájemný duel sezony doma nad Východočechy vyhrál jednoznačně 6:1 a celkově v domácím prostředí proti Pardubicím z posledních deseti zápasů zvítězil devětkrát.

„Samozřejmě chceme pokračovat v momentální výkonnosti a sérii. Věřím, že k tomu přistoupíme úplně stejně zodpovědně jako v minulých kolech, žádný zápas se v extralize nedá podcenit,“ řekl trenér Ocelářů Václav Varaďa, který má až na dlouhodobě zraněného Michala Kovařčíka k dispozici kompletní kádr.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient