Hokejisté Mountfieldu HK nazouvají kopačky a vyráží na zelený pažit

Během horkého léta není zvykem trávit čas u ledu, hráči se věnují suché přípravě. Tu si však výrazně zpestří souboji na trávníku. Již 9. června je čeká fotbalový souboj v Černilově. O dva dny později sehrají od půl šesté odpoledne duel s Novým Hradcem Králové. Po něm bude následovat autogramiáda svěřenců Tomáše Martince. Své utkání už mají naopak za sebou dorostenci Východočechů, jejich souboj nebyl na góly chudý.

Během vysokých letních teplot se hráči Mountfieldu HK potí při polykání dávek, které poskytuje suchá příprava. Její zpestření přijde vhod nejen jim, ale i fanouškům, kteří je mohou na jejich fotbalové souboje přijít podpořit.

V Černilově změří někteří hokejisté Lvů své síly s trenéry jednotlivých klubů, které se zde zúčastní mládežnického Memoriálu Hýni Horáka. Utkání je plánováno na 13:00 a po něm proběhne autogramiáda. Za Hradec by měly nastoupit mladé pušky jako Jaroslav Dvořák, Radim Šalda, Radovan Pavlík, Štěpán Matějček, Patrik Miškář, Radek Pilař či Jaroslav Pavelka.

Celá akce má charitativní podtext, který podpořili také zástupci Mountfieldu HK. Ti věnovali do dražby podepsané rukavice Petra Koukala, podepsanou hokejku Lukáše Vopelky a podepsanou brankářskou hůl Jaroslava Pavelky. Budete si tak moci domů odnést cenný suvenýr a ještě tím podpořit dobrou věc.

Dne 11. června pak změří hokejisté své síly s hráči Nového Hradce Králové od 17:30. Na této akci bude většina hradeckého týmu včetně jeho lídrů a nejnovějších posil. Rovněž po tomto duelu budou mít fandové možnost získat podpisy svých idolů. Střetnutí je již tradiční a má svou historii. Loni Mountfield zvítězil 3:2, gólem v poslední minutě rozhodl Radovan Pavlík.

Jak souboj hraný na 2×30 minut dopadne letos? Prosadí se gólově opět Radovan Pavlík nebo některý z jiných mladíků? A co Petr Koukal, Juraj Bezúch, Matej Paulovič či další hokejoví střelci? Kde nastoupí Tomáš Linhart s Petrem Zámorským, nebo Jan Berger s Jaroslavem Pavelkou? A kdo bude hájit hradeckou klec? Co třeba Roman Kukumberg nebo Filip Pavlík? Na všechny tyto otázky najdete odpověď v pondělí 11. června od 17:30 na fotbalovém hřišti na Novém Hradci Králové.

Souboj se stejným soupeřem – tedy s Novým Hradcem Králové už mají za sebou také dorostenci Mountfieldu HK, kteří jej sehráli 29. května. Dařilo se především Matyáši Budinovi, který zaznamenal hattrick. Další branky přidali Pavlata a Moravec, přesto to Lvům stačilo po základní hrací době pouze na remízu 5:5. Na pokutové kopy svěřenci Petra Luštince prohráli těsně 2:3.

A jak zápas hodnotil střelec hattricku Matyáš Budina? „Bylo to jiné, když jsme měli jít z bruslí na fotbal. Myslím, že jsme se drželi a bojovali až do konce. Ukazuje to, že jsme komplexnější sportovci, ani ve fotbale na tom nejsme až tak špatně. Dokázali jsme dát pěkné góly a občas si i nahrát,“ usmívá se.

Jakou měl na trávníku úlohu, jaký má vztah ke kopané a komu fandí? „Osobně jsem hrál spíš do útoku a snažil se dát pár gólů. Občas si kopneme ve škole, fotbal hrajeme i na trénincích. Jako malý jsem do deseti fotbal hrál, teď se spíš někdy podívám třeba na Ligu mistrů. Mým oblíbeným klubem je Barcelona, nejoblíbenější hráč pak pochopitelně Messi,“ prozradil mladý útočník Lvů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak