Hokejisté Litomyšle remizovali s Hlinskem

„Zvítězí ten, kdo bude mít lepší motivaci.“ To byla slova trenéra Svatoše před prvním utkáním o třetí místo. Měl pravdu. Vítězství bylo na dosah, ale nakonec se hráči Litomyšle v posledním zápase v sezoně na domácím ledě prezentovali remízou. V neděli se tak na ledě Hlinska rozhodne, který z týmů zacinká medailemi.

Do utkání vstoupili hráči Litomyšle s vervou a odhodláním. Hýřili aktivitou a o šance neměli nouzi. Za svou aktivitu byli odměněni v 6. minutě, kdy se trefil Šklíba – 1:0. V 9. minutě měl vělkou šanci Pilavka, ale proti Saifrovi neuspěl. O pár minut později se svým výkonem zaskvěl Klička. V 15. minutě předvedli domácí neuvěřitelný závar před hlineckou brankou, ale ani pět střeleckých pokusů nevedlo ke kýženému výsledku. Úspěch naopak slavili hráči s koněm na prsou. Střela Beneše narazila na břevno a jen velmi těsně překonala brankovou čáru – 1:1. To však domácí útok nezastavilo a v 17. minutě to zkusil v přesilové hře z první Musil a Barkóci jeho střelu poslal za brankářova záda – 2:1.

Druhá třetina byla ve stejně pomalém rytmu jako ta první. V 23. minutě si zahrálo první přesilovku i Hlinsko. Největší šanci však v přečíslení měla Litomyšl. Aktivita byla i nadále na holích domácího týmu. Z čista jasna však udeřili hosté. V 32. minutě vyrovnal Pazourek – 2:2. O minutu později se však nejkrásnějším gólem v utkání blýskl z mezikruží Zahradník. Jeho bomba se zastavila až v síti – 3:2. O dvě minuty později dostali hosté výhodu dvojnásobné přesilovky, ale sehráli ji mizerně. Bez jediné střely. V 39. minutě propadla obrana domácích na modré čáře a Plachý vyrovnal – 3:3.

V poslední části hry polevilo tempo a zvýšený tlak hostí eliminoval Klička. V 49. minutě se do útoku vydal Vomočil, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl. V 51. minutě znamenala další chyba gól v síti Litomyšle. Lehkou práci měl Dítě – 3:4. Záhy získali hosté i výhodu přesilovky, ale skórovat mohl Musil. Bohužel nesrovnal. Záhy měli „koňáci“ další výhodu, ale brankář Klička nepodlehl. V 57. minutě si zahráli v početní výhodě i domácí, ale diváci se vyrovnání nedočkali. Zklamání vystřídala radost v čase 59:24, kdy Švec pozdvihl prapor cti a srovnal na – 4:4. V závěru zápasu mohl vítězství strhnout na stranu Litomyšle Voříšek. Ten v čase 59:58 vyslal prudkou střelu směr brána, ale Saifr se překvapit nenechal.

HC Litomyšl – HC Hlinsko 4:4

Branky: 6. Šklíba (Musil), 17. Barkóci (Musil), 33. Zahradník (Voříšek), 60. Švec (Skoumal) – 16. Beneš (Hron), 32. Pazourek (Makovský), 39. Plachý (Pazourek), 51. Dítě (Hron).

Rozhodčí: Škorpil – Gregar, Pecina. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0.

Diváci: 194

HC Litomyšl: Klička – Šklíba, Mečiar, Bláha, Navrátil, Polák, Budina – Kovář, Vomočil, Švec, Dvořák, Skoumal, Barkoci, Musil, Zahradník, Voříšek, Pilavka.

HC Hlinsko: Saifr – Beneš, Sobotka, Pazdera, Makovský, Fink, Poskočil – Pelán, Pazourek, Plachý, Zídek, Hron, Dítě, Velínský, Chvojka, Králíček, Brebera.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak