Hokejisté Komety jsou vítězi derby, ze Zlína vezou tři body

PSG Berani Zlín – HC Kometa Brno 1:4

Branky a nahrávky: 1. J. Ondráček (Kubiš, Fořt) – 5. L. Horký (Mallet, Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec). Rozhodčí: Kubičík, Hradil – Polák – Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 1:0, 1:4. Hráči zápasu: Jiří Ondráček – Peter Mueller.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Nosek, Žižka, Řezníček, Valenta, Gazda, Ferenc – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Okál – Lakatoš, Fryšara, Werbik – E. Kulda, P. Sedláček, Šlahař.

HC Kometa Brno: Kašík – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – L. Horký, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Köhler.

Nedělní duel na ledě Zlína začali sice lépe domácí, kteří se dostali do vedení v deváté sekundě utkání, tím ale gólové představení zlínských hokejistů skončilo a Brňané otočili duel ve svůj prospěch. V první části se trefil Luboš Horký s Martinem Dočekalem, druhá třetina nabídla druhou branku znovu z hole Dočekala a výsledek pečetil v přesilové hře Peter Mueller. Kometa veze na jih Moravy plný bodový zisk.

Úvod utkání mezi Zlínem a Kometou patřil domácím hokejistům, kteří hned po devíti vteřinách skórovali. Kubiš vyslal ideální pas před bránu, kde byl Jiří Ondráček a gólman Kašík neměl šanci reagovat – 1:0. S Kometou ovšem inkasovaná branka nezamávala a v 5. minutě přišlo vyrovnání. Mallet poslal krásnou přihrávku před bránu, kde byl Luboš Horký a jeho střela z bezprostřední blízkosti Sedláčka propadla tomuto brankáři těsně mezi betony. Pro brněnského útočníka tím skončilo dlouhé čekání na první gól sezóny – 1:1.

Od té doby přebrala otěže zápasu brněnská Komety, která si vynutila tlak a také několik šancí. Kupříkladu pumelice Muellera skončila na horní tyči a Pláškův pokus zastavil brankář Sedláček. Nicméně hosté šli přeci jen do vedení po rychlé kombinační akci. Na jejím konci byla střela Martina Dočekala z mezikruží, jenž zapadla mezi betony zlínského strážce. Mimochodem i pro „Doda“ to byla první branka v této sezóně. Herní převaha byla v první třetině jasná, Kometa byla aktivnější a měla více ze hry.

I ve druhé třetině diktovala tempo hry Kometa, která měla více ze hry, ale nesměla zapomínat na občasné výpady soupeře. Zlín občas vypustil do světa brejkovou situaci, kterou musel výborný Kašík řešit. A tak místo vyrovnání domácích se Brňanům během jedné minuty podařilo dvakrát skórovat. Čermák našel parádní přihrávkou mezi kruhy volného Martina Dočekala, jehož rána přesně zapadla mezi tři tyče.

O dvaačtyřicet vteřin později bylo v brněnském kotli ještě veseleji. V přesilovce přihrál na levý kruh Holík americkému snajprovi Peteru Muellerovi a Sedláček lovil puk ze své svatyně počtvrté. Za dvě třetiny vyslali hosté na Sedláčkovu bránu třicet střel a vedli 4:1.

V závěrečné části to opět byli svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského, kteří udávali tempo hry, žádný kotouč už si ale nenašel cestu za Sedláčkova záda. Nejblíž k tomu měl při dorážce Bedřich Köhler, který ale bekhendem netrefil prostor mezi tyčemi. Ševci se snažili alespoň korigovat skóre utkání, Libor Kašík ale stejně jako ve druhé třetině zlikvidoval všechny šance soupeře. Kometa si po výhře 4:1 připisuje do tabulky důležité tři body.

Martin Hamrlík: „Musím poděkovat divákům, protože bylo poprvé v seźoně vyprodáno, škoda, že jsme nepodali lepší výkon. Od půlky zápasu jsme to museli stáhnout na tři pětky, kluci toho měli plné zuby, Kometa byla ve všem lepší. Výsledek tomu odpovídá. Musíme dva špatné zápasy rychle hodit za hlavu, hlavně ten dnešní. Potrénovat, vyčistit hlavu a připravit se na další zápasy.“

Kamil Pokorný: „Dostali jsme neskutečně rychlý gól, ale nijak nás to nezlomilo, postupem času jsme byli lepší tým, otočili jsme výsledek a ve druhé třetině jsme konečně odskočili na více než jeden nebo dva góly a měli jsme komfortní náskok po čtyřiceti minutách, který jsme ve třetí třetině bezpečně hlídali. Ve druhé části nás držel brankář Kašík, tam byla tříminutová hluchá pasáž, kde měl soupeř dvě gólové šance a ve třetí části jsme ustáli obě oslabení, která jsme hráli celý zápas dobře. Utkání jsme zaslouženě vyhráli. Hráčům děkujeme, jelikož podali koncentrovaný výkon a nesmím zapomenout na fanoušky, kteří byli celou dobu slyšet a vytvořili vynikající atmosféru.“