Search
Close this search box.

Hokejisté Kladna si ze Vsetína odvezli bod za porážku na nájezdy

Od prvního buly se hrál Na Lapači pohledný hokej s řadou šancí, po celý zápas ale platilo, že střelcům chybělo trochu štěstí v koncovce. Skóre otevřel v první části přesilovkovou ranou Jiří Říha a Vsetín poté dlouho marně dobýval branku, kterou hájil výborný Lukáš Cikánek. Domácí se nakonec dočkali vyrovnání pět minut před třetí sirénou, čímž poslali utkání do prodloužení. V něm domácím nebyl kuriózně uznán gól, ale v samostatných nájezdech si Valaši vítězství přece jen připsali. Kladno nenašlo jediného úspěšného střelce na dovednostní disciplínu a za porážku 1:2 si připsalo bod.

18. kolo Chance ligy – 24. 10. 2018 Zimní stadion Na Lapači, Vsetín

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Frolo, Hryciow, Ondračka – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Pitule, Kuronen. Trenéři: Dopita, Jenáček.

Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Zajíc, Zelingr, Hořava, Veber, Kehar – Svedlund, Vampola, Zikmund – Kružík, Kubík, Š. Bláha – Hajný, Kaut, Vildumetz – O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 16. Říha (Vampola, Zikmund), 55. Rob (Slováček, Pechanec). Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 43:16. Rozhodčí: Dědek, Barek – Gančarčík, Konvička. Diváci: 3710.

Utkání odstartovalo s menším zpožděním kvůli předzápasovému programu věnovanému výročí 100 let od založení Československa. I přes delší postávání na ledě, ale oba týmy vletěly do zápasu v pořádném tempu. Hrál se rychlý hokej s řadou střetů, ve kterém měli trochu navíc domácí. Ti si vytvořili hned v úvodu několik šancí, které ale brankou neskončily. Na druhé straně pak hrozil z dorážky Ladislav Zikmund, ovšem ani on nebyl úspěšný. Kladeňáci navíc znovu předvedli svoji výbornou hru v oslabení a dvakrát si poradili i s přesilovkou soupeře. Sami naopak hned první výhodu využili! Petr Vampola našel křížem na modré Jiřího Říhu, který propálil brankáře Jana Šelepněva – 0:1. V závěru měl ještě Lukáš Cikánek plné ruce práce, ale poradil si i s velkou možností Víta Jonáka.

Domácí ve druhé třetině ještě vystupňovali svoje tempo a chtěli dosáhnout vyrovnání, jenže kladenský gólman si vedl velmi jistě. Kladno naopak mohlo hrozit z rychlých protiútoků, ale rovněž vsetínský maskovaný muž odolával. Poradil si i s únikem Tomáše Vildumetze a následnými dorážkami. Navýšením náskoku neskončil ani veliký kladenský tlak do branky, a tak byl stav po druhé části stále o jeden gól příznivější pro hosty.

Ani v závěrečném dějství se obraz hry příliš nezměnil. Domácí hráli nadále velmi aktivně, jenže Kladno hrálo výborně v defenzivě a samo se dostávalo do zajímavých šancí. Do zajímavé možnosti se dostal Petr Vampola, který zkoušel neúspěšně obkroužit klec a zasunout puk k tyči. Při přesilové hře pak Rytíři dokonce dostali kotouč do brány, jenže hra byla ještě předtím přerušena. A Valaši se při vlastní početní výhodě nakonec také dočkali! Luboš Rob se dostal k dorážce a na jeho pokus už byl krátký i Lukáš Cikánek – 1:1. Do konce už zbývalo jen lehce přes pět minut a jelikož se žádný z týmů neprosadil, došlo na prodloužení.

Prodloužení nabídlo opět otevřenější hokej a zanedlouho přišel hodně kuriózní moment. Po hodně ostrém ataku na Martina Kehara se domácí dostali do přečíslení a Luboš Rob rozvlnil síť. Sudí nejprve branku uznal, jenže po konzultaci se svými kolegy ji odvolal. Čárový rozhodčí totiž ještě dříve přerušil hru pro příliš hráčů Kladna na ledové ploše. Při přesilovce nastřelil Mitchell Theoret tyč, ale zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů.

Z nich už se ale prosadili jen domácí hráči, konkrétně Antonín Pechanec a Luboš Rob. Za Rytíře neuspěl ani jeden ze čtyř nájezdníků, a tak o osudu utkání rozhodl Pechancův pokus mezi Cikánkovy betony – 2:1.

Trenér po zápase
David Čermák (Rytíři Kladno): Chtěl bych poděkovat mužstvu za předvedený výkon. Hráli jsme opět v hodně kombinované sestavě na tři pětky. Celý zápas ale kluci odbojovali. Dostali jsme se do vedení, které jsme drželi až do závěru zápasu. Bohužel jsme kvůli naší nedisciplinovanosti dostali dva tresty za sebou a Vsetín srovnal. Potom proměnil dvě penalty, takže druhý bod získal asi zaslouženě. Doufám, že v sobotu už by někdo ze zraněných mohl naskočit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient