Hokejisté Kladna se v retro dresech střetnou s Motorem

Kladno si v probíhající sezoně připomíná 60. výročí od zisku prvního klubového titulu a jako druhou zastávku na vzpomínkové cestě si vybralo zápas 23. kola proti českobudějovickému Motoru! Právě proti Jihočechům si totiž Kladeňáci před šedesáti lety zajistili své historicky první prvenství v nejvyšší soutěži. Zápas, do kterého vstoupí Rytíři v replikách dobových dresů, odstartuje na ČEZ stadionu ve středu v 18 hodin.

Prvním bodem výročního programu byl zápas proti Dukle Jihlava, která zavítala na kladenský led už v pátém kole. Rytíři oblékli repliky dresů, které oblékal kapitán Stanislav Bacílek se svým mužstvem, a s tradičním soupeřem odehráli vyrovnanou partii. Slavnostní zápas však poněkud pokazila porážka na samostatné nájezdy, ve které vystřelil Jihlavě bod navíc bývalý Rytíř Matěj Pekr. Kladeňáci tak obléknou retro dresy už podruhé v sezoně a na ledové ploše je přivítá speciální historické intro. Zajímavostí zápasu bude také pro fanoušky připravený fotokoutek a soutěž o koloběžku od firmy Crussis. Před zápasem navíc proběhne ocenění nejlepšího dorostence měsíce října, kterým se stal kladenský obránce Jiří Ticháček.

Rytíře čeká návrat zraněných hráčů

Návrat zpátky do kolotoče Chance ligy nevyšel Rytířům po reprezentační přestávce podle představ. Přestože se Kladeňáci se soutěží na devět dní rozloučili vítězně, když porazili Slavii 3:2 po prodloužení, na ledě Přerova i přes dramatický závěr nevybojovali ani bod. Kladno po prvním dějství ztrácelo už o dvě branky, ovšem snížení vystřelil v přesilové hře Martin Kehar. Když pak Zubři svůj náskok znovu rozšířili, odpověděl Daniel Kružík. V závěru se Rytíři dostali do velikého tlaku a téměř dvě minuty dobývali přerovskou branku s šesti bruslaři v poli, ani v početní výhodě ale na vysněnou branku nedosáhli. Kladno tak odjelo poražené těsně 2:3 a v tabulce je na čtvrté pozici.

Rytíře v posledních zápasech trápila rozsáhlá marodka. Mimo hru byli například brankář Lukáš Cikánek, obránce Jiří Říha nebo útočníci Petr Vampola, Jakub Strnad a Tomáš Redlich. Fanoušci by se ale s největší pravděpodobností měli už ve středu dočkat návratu některých absentujících hráčů. „Někteří kluci už naskočí, ale nechtěli bychom dopředu prozradit, o koho se bude jednat. Zatím si to necháme pro sebe,“ potvrdil trenér David Čermák.

Motor vládne Chance lize

České Budějovice patří i v aktuální sezoně mezi největší favority na postup do baráže a tuto roli zatím plní velmi dobře. Motor je v tabulce na první příčce a na nejbližšího pronásledovatele má čtyřbodový náskok. V posledních zápasech ale českobudějovičtí hokejisté na své konto mnoho dalších bodů nepřidali. Z posledních tří zápasů dvakrát prohráli (1:2 v Benátkách a 3:5 v Prostějově) a vítězství zakusili opět až doma proti předposlední Kadani (5:0). České Budějovice dávají spolu s Jihlavou druhý nejvyšší počet branek a zároveň jsou týmem s druhým nejnižším počtem obdržených gólů. To, v čem má Motor ještě rezervy, jsou přesilové hry. S úspěšností využití 13,27 % jsou Jihočeši druhým nejhorším mužstvem Chance ligy.

Jako hlavní ofenzivní lídři týmu se v Českých Budějovicích vyprofilovali útočníci Martin Novák (10+13), David Gilbert (8+14) a Lukáš Endál (9+11) a obránce Žiga Pavlin (5+12). Novák je v celoligovém srovnání na výborném šestém místě a Pavlin je mezi všemi obránci v soutěži vůbec nejproduktivnější! Kladenským fanouškům je dobře známé jméno forvarda Romana Přikryla (0+3), který za Rytíře nastupoval v posledních dvou sezonách. Vytěžovanějším z českobudějovických brankářů je Jan Strmeň (91,42 %), který už dovedl tým k deseti vítězstvím, Petr Kváča (91,98 %) se ale může pochlubit o něco lepšími čísly.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak