Hokejisté Kladna představují novou trenérskou trojici

S novou trenérskou trojicí vstoupí kladenští Rytíři do nadcházející sezony WSM ligy. Trenérům Davidu Čermákovi a Jindřichu Lidickému bude asistovat Jan Kregl. Čermák s Lidickým se do A-týmu vrací po dvou letech, Jan Kregl zažije v prvním týmu Kladna premiéru. David Čermák byl zároveň majitelem klubu Jaromírem Jágrem jmenován do funkce sportovního manažera.

Zbytek realizačního týmu se nemění, kondiční trenér Michael Obrtel i trenér gólmanů a videkouč Radek Jirátko budou působit u Rytířů i nadále.

Suchá příprava začala dnes (v pondělí 14. května) a bude trvat sedm týdnů až do 29. června. „Po celé období suché přípravy budeme vkládat tréninky na ledě, jezdit na led budeme do Slaného a Kralup nad Vltavou. Do přípravy se zapojí i osm hráčů z juniorky, kteří dostanou šanci poprat se o místo v áčku,“ prohlásil David Čermák.

K devatenácti podepsaným hráčům se tak připojí mladíci Petr Jiroušek (brankář), Adam Zich (obránce), Ondřej Bláha, Martin Bláha, Matyáš Filip, Šimon Jelínek, Krešimir Schidlhabel a Jakub Hajný (vše útočníci). Zajímavostí je účast kompletní sourozenecké trojice Bláhů, dvojčata Ondřeje s Martinem doplní v přípravě zkušenějšího bratra Štěpána.

Prozatímní podoba kádru stojí na pevných základech loňského týmu, který do poslední chvíle v baráži bojoval o extraligovou příslušnost. „Devadesát procent týmu tvoří kladenští hráči a nová trojice trenérů je velmi dobře zná. Prakticky každý z nich Jindrovi Lidickému, Davidu Čermákovi i Honzovi Kreglovi prošel v minulosti rukama. Všichni tak vědí, do čeho jdou. Já se v kabině vrátím do role hráče,“ prozradil Jaromír Jágr, který ke zkušeným trenérům doplnil jako asistenta jednatřicetiletého Jana Kregla. „Ve svém věku toho prošel už hodně a spoustu hráčů v týmu zná dokonale,“ říká hokejová legenda a Kregla zároveň nadále nechá působit u kladenské mládeže. „Chci, aby bylo áčko s mládežnickými týmy úzce propojeno,“ vysvětluje Jágr, který nové trenéry angažoval po odchodu Miloslava Hořavy. Dosavadní asistent Pavel Patera se z A-týmu přesouvá ke kladenské mládeži.

Soupiska Rytířů ještě není konečná, management má v plánu mužstvo v průběhu přípravy doplnit. „Sháníme vhodné typy posil, které v sestavě minimálně zacelí odchody některých hráčů. Cíl se nemění, chceme extraligu,“ uzavřel David Čermák.

Rytíři Kladno – suchá příprava
Trenéři: David Čermák, Jindřich Lidický, Jan Kregl / Michael Obrtel (kondiční trenér), Radek Jirátko (trenér brankářů a videokouč)

Brankáři: Lukáš Cikánek, David Stahl
Obránci: Petr Hořava, Matin Kehar, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr
Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund

Junioři v přípravě: Petr Jiroušek (brankář), Adam Zich (obránce), Ondřej Bláha, Martin Bláha, Matyáš Filip, Šimon Jelínek, Krešimir Schidlhabel , Jakub Hajný (vše útočníci)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak