Search
Close this search box.

Hokejisté Kladna představují novou trenérskou trojici

S novou trenérskou trojicí vstoupí kladenští Rytíři do nadcházející sezony WSM ligy. Trenérům Davidu Čermákovi a Jindřichu Lidickému bude asistovat Jan Kregl. Čermák s Lidickým se do A-týmu vrací po dvou letech, Jan Kregl zažije v prvním týmu Kladna premiéru. David Čermák byl zároveň majitelem klubu Jaromírem Jágrem jmenován do funkce sportovního manažera.

Zbytek realizačního týmu se nemění, kondiční trenér Michael Obrtel i trenér gólmanů a videkouč Radek Jirátko budou působit u Rytířů i nadále.

Suchá příprava začala dnes (v pondělí 14. května) a bude trvat sedm týdnů až do 29. června. „Po celé období suché přípravy budeme vkládat tréninky na ledě, jezdit na led budeme do Slaného a Kralup nad Vltavou. Do přípravy se zapojí i osm hráčů z juniorky, kteří dostanou šanci poprat se o místo v áčku,“ prohlásil David Čermák.

K devatenácti podepsaným hráčům se tak připojí mladíci Petr Jiroušek (brankář), Adam Zich (obránce), Ondřej Bláha, Martin Bláha, Matyáš Filip, Šimon Jelínek, Krešimir Schidlhabel a Jakub Hajný (vše útočníci). Zajímavostí je účast kompletní sourozenecké trojice Bláhů, dvojčata Ondřeje s Martinem doplní v přípravě zkušenějšího bratra Štěpána.

Prozatímní podoba kádru stojí na pevných základech loňského týmu, který do poslední chvíle v baráži bojoval o extraligovou příslušnost. „Devadesát procent týmu tvoří kladenští hráči a nová trojice trenérů je velmi dobře zná. Prakticky každý z nich Jindrovi Lidickému, Davidu Čermákovi i Honzovi Kreglovi prošel v minulosti rukama. Všichni tak vědí, do čeho jdou. Já se v kabině vrátím do role hráče,“ prozradil Jaromír Jágr, který ke zkušeným trenérům doplnil jako asistenta jednatřicetiletého Jana Kregla. „Ve svém věku toho prošel už hodně a spoustu hráčů v týmu zná dokonale,“ říká hokejová legenda a Kregla zároveň nadále nechá působit u kladenské mládeže. „Chci, aby bylo áčko s mládežnickými týmy úzce propojeno,“ vysvětluje Jágr, který nové trenéry angažoval po odchodu Miloslava Hořavy. Dosavadní asistent Pavel Patera se z A-týmu přesouvá ke kladenské mládeži.

Soupiska Rytířů ještě není konečná, management má v plánu mužstvo v průběhu přípravy doplnit. „Sháníme vhodné typy posil, které v sestavě minimálně zacelí odchody některých hráčů. Cíl se nemění, chceme extraligu,“ uzavřel David Čermák.

Rytíři Kladno – suchá příprava
Trenéři: David Čermák, Jindřich Lidický, Jan Kregl / Michael Obrtel (kondiční trenér), Radek Jirátko (trenér brankářů a videokouč)

Brankáři: Lukáš Cikánek, David Stahl
Obránci: Petr Hořava, Matin Kehar, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr
Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund

Junioři v přípravě: Petr Jiroušek (brankář), Adam Zich (obránce), Ondřej Bláha, Martin Bláha, Matyáš Filip, Šimon Jelínek, Krešimir Schidlhabel , Jakub Hajný (vše útočníci)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient