Kladenští hokejisté doma porazili Havířov a pokračují na vítězné vlně

Kladno na domácím ledě proti Havířovu neodstartovalo dobře a zakrátko prohrávalo, díky dvěma zásahům Petra Vampoly ale vývoj otočilo. Soupeř v závěrečném dějství ještě dokázal srovnat krok, jenže Jakub Hajný Rytířům definitivně zařídil vítězství. Kladeňáci tak před svým publikem zvítězili 3:2 a přidali třetí tříbodovou výhru v řadě.

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Zajíc – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Zikmund, Vildumetz – Jelínek, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

AZ RESIDOMO Havířov: O. Bláha – Matai, Zdeněk, Bořuta, Chroboček, Rutar, Mrowiec, Šěvěček – Gřeš, Pořízek, Bambula – Veselý, Mastič, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Macuh, Pawliczek, Procházka. Trenéři: Režnar, Rimmel.

Branky a nahrávky: 17. Vampola (Říha, Nash), 20. Vampola (Strnad, Hořava), 48. Hajný (Kaut) – 2. Maruna (Haas), 42. Bednář (Maruna, Haas). Třetiny: 2:1, 0:0, 1:1. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:20. Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Bosák, Maštalíř. Diváci: 2028. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Petr Vampola – Jan Maruna.
Havířovští hokejisté byli zjevně ještě rozježdění z duelu, který odehráli o den dříve v Českých Budějovicích, a tak vletěli do zápasu v pořádném tempu. AZet zamkl Rytíře na delší dobu v obranném pásmu, když hrál Matyáš Zelingr bez hole, a Jan Maruna využil přihrávku Marka Haase chladnokrevně – 0:1. Kladno se po obdržené brance ale dostalo také do hry a hodně vidět byl nešťastník předchozího momentu Zelingr, který dvakrát nepříjemně pálil. Domácí fanoušci si zakřičeli „gól!“ až necelé čtyři minuty před sirénou při přesilovce! Jiří Říha našel krásným křižným pasem Petra Vampolu a zkušený centr už dometl puk do odkryté klece – 1:1. Krásné sportovní gesto pak předvedl domácí Tomáš Vildumetz, který opravil výrok rozhodčích a odvolal trest pro hostujícího Jakuba Mataie. Rytíři se ale prosadili i tak a uzmuli si vedení pro sebe! Jakub Strnad vystartoval do přečíslení a přihrál na druhý kruh na druhou trefu Petru Vampolovi – 2:1.

V prostředním dějství už se domácí hokejisté poněkud uklidnili a nad soupeřem si drželi převahu. Ani přes veliký nátlak se ale ne a ne prosadit. Ve velikých šancích selhali Tomášové Kaut s Vildumetzem a neujala se ani střela Adama Kubíka. Jelikož kýžený úspěch nepřinesla ani dlouhá početní výhoda pěti proti třem, odcházelo se do kabin za stejného stavu jako po první části.

Ze třetí části uběhlo jen něco přes minutu a pro domácí přišel veliký šok. Lukáš Bednář nahodil puk z rohu na bránu a kotouč se nešťastně odrazil za záda Lukáše Cikánka – 2:2. Kladno ale odpovědělo z podobně nenápadné akce! Jakub Hajný dostal puk na levý mantinel a střelou na lapačku zaskočil hostujícího gólmana – 3:2. Závěr zápasu pak okořenili Josef Zajíc s Markem Haasem, kteří se do sebe pustili a dokonce zahodili rukavice. Rozhodčí jim ale víc než pár ran pěstí rozdat nedovolili. Hosté ale byli na konci nedisciplinovaní, a tak se ani nedostali ke hře bez brankáře.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Nehráli jsme moc dobře. Soupeř hrál aktivně a my s tím měli problémy. Těžko se to hodnotí, bylo to spíš ubojované vítězství. Ta pauza na nás byla trošku znát, zatímco na soupeři vůbec nebylo znát, že hrál včera. Zápas tedy vypadal tak, jak všichni mohli vidět. Jsem rád, že jsme vyhráli. Bylo to ubojované a měli jsme trošku kliku.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Je škoda, že jsme neurvali bod. Po včerejším zápase v Budějovicích jsme hráli slušně první třetinu, ale udělali jsme dvě chyby a soupeř nás potrestal. Soupeř má dvě stoprocentní gólovky a obě dá. My jsme v takových situacích jaloví. To je rozdíl mezi soupeři. Kladno je samozřejmě kvalitní tým jako Budějovice. My dnes měli strach po včerejším zápase, protože jsme se snažili hrát aktivně po celém hřišti. Měli jsme strach, že mladí hráči celý zápas nevydrží. Máme čtyři juniory v obraně a v útoku dokonce patnáctiletého hráče. Nakonec ale bylo i dnešní utkání v tempu. Je to blbé, prohráli jsme ze sedmi zápasů šest, ale klobouk dolů před mladými kluky. Je to ale škoda, bodík jsme si zasloužili.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.