Hokejisté Horácké Slavie budou dnes usilovat o výhru na ledě prostějovských Jestřábů

Horácká Slavia v sobotu na svém ledě přehrála favorizovaný Motor a získala důležité dva body. Další těžký úkol čeká na Bílé hvězdy v Prostějově. Jestřábi vyšli z posledních pěti zápasů třikrát vítězně. Podobně se dařilo také třebíčskému celku, který však dvě ze tří výher urval až v závěrečných nájezdech. Horácká Slavia ukázala v zápase s Českými Budějovicemi velkou bojovnost a soudržnost týmu. Toto utkání také poukázalo na výjimečný charakter třebíčského mužstva. Z těchto informací je patrné, že na sebe narazí dva velmi silné a odhodlané celky. Bílé hvězdy by se v případě tříbodové výhry dotáhly na svého soupeře v tabulce. Utkání začíná ve středu v 18:00 na prostějovském zimním stadionu.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
Hokejový klub v Prostějově vznikl v roce 1913. Prostějov se nejvíce proslavil v sezóně 1931/1932, kdy se probojoval na celostátní mistrovství. Na tomto mistrovství došli prostějovští hokejisté až do finále, které však o jediný gól vyhrálo pražské LTC. Prostějov se také pyšní třemi prvenstvími na Tatranském poháru. Za svoji existenci vystřídal Prostějov celkem dvanáct názvů.

V sezóně 2013/2014 Jestřábi vyhráli východní skupinu ve druhé lize, a postoupili tak do play off. Jak play off, tak i následnou baráž o WSM ligu prostějovští hokejisté zvládli a od sezóny 2014/2015 Jestřábi hrají druhou nejvyšší hokejovou soutěž v České republice.

První rok ve WSM lize se Prostějov trápil a musel bojovat o udržení. Prostějovští Jestřábi hektickou část sezóny zvládli a ve druhé nejvyšší tuzemské lize se udrželi.

O rok později se z outsidera stal velmi silný tým. Prostějov se z minulé sezóny ponaučil, a nakonec se po základní části umístil na celkovém pátém místě. Ve čtvrtfinále ovšem Prostějov tvrdě narazil na pražskou Slavii, která nedala Jestřábům žádnou šanci. I tak ale hokejisté Prostějova mohli považovat svoji sezonu za velmi úspěšnou.

V loňské sezóně Prostějov v play off nestačil na favorizované Kladno a vypadl hned z kraje vyřazovacích bojů poměrem 2:4 na zápasy.

STATISTIKY HRÁČŮ HORÁCKÉ SLAVIE TŘEBÍČ
nejlepší střelec: Adam Raška (5+3)

nejlepší nahrávač: Kusko Silvester (3+3), Adam Raška (5+3), Petr Kratochvíl (2+3), Karel Nedbal (0+3), Vlastimil Bilčík (0+3)

lídr kanadského bodování: Adam Raška (5+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 95,15%, Lukáš Dostál 89,52%, Dominik Svoboda 80,77%, Pavel Jekel 70,83%

STATISTIKY HRÁČŮ PROSTĚJOVA
nejlepší střelec: Lukáš Žálčík (8+3)

nejlepší nahrávač: Marek Račuk (4+10)

lídr kanadského bodování: Tomáš Divíšek (7+8)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Neužil 91,17%, Tomáš Štůrala 91,38%

POSLEDNÍ ODEHRANÉ ZÁPASY TŘEBÍČE
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Benátky nad Jizerou 1:0

HC Dukla Jihlava – SK Horácká Slavia Třebíč 6:3

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slavia Praha 2:1 po samostatných nájezdech

HC Zubr Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:1

SK Horácká Slavia Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice 4:3 po samostatných nájezdech

POSLEDNÍ ODEHRANÉ ZÁPASY PROSTĚJOVA
ČEZ Motor České Budějovice – LHK Jestřábi Prostějov 4:3

LHK Jestřábi Prostějov – SK Trhači Kadaň 9:2

Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 3:2

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Residomo Havířov 5:0

HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 4:5

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – R. Čermák, Bilčík, Furch, Vl. Brož, D. Mikyska, V. Čejka, Hort – Střondala, Raška, Süss – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – Paták, Mlynář, Tadeáš Král – Ferda, Škvrně, Havlát.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Neužil (Huf) – Rašner, Mikliš, Bažant, Foltýn, J. Zdráhal – Karpov, Divíšek (A), Nouza (A) – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Prokeš, Venkrbec (C) – Matýs, Krejčiřík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.