Search
Close this search box.

Hokejisté brněnské Komety přivítají Bílé Tygry z Liberce – je tu další extraligový víkend

Tipsport extraliga pokračuje v pátek zápasy 11. kola a pro brněnskou Kometu to znamená duel s libereckými Bílymi Tygry. Liberec přijíždí do Brna z pozice aktuálně druhého týmu tabulky. Kometa je však Bílym Tygrům na dostřel a od libereckého konkurenta je vzálena pouze na rozdíl jediného bodu. Utkání v DRFG areně tak slibuje atraktivní boj o čelo tabulky. Úvodní vhazování se uskuteční v 18:00.

Liberec prožil hrozivý vstup do nové sezony a po dvou kolech neměli svěřenci trenéra Pešána jediný bod a co hůř ani jednu vstřelenou branku. Pod Ještědem však dali rychle zapomenout nepovedenému startu a rozjeli vítěznou sérii, ve které zaznamenali hned čtyři vítězství v řadě. Respekt budí především debakly, které Bíli Tygři uštědřili Zlínu na jeho ledě (7:2) a v domácím prostředí pak rozsápali Mladou Boleslav (8:3). Aktuální liberecká forma čítá zisk devíti bodů z posledních pěti utkání. Naposledy se Liberec radoval v neděli při severočeském derby, ve kterém dokázal na domácí půdě sestřelit Litvínov poměrem 5:0.

Trenér Pešán se v úvodu sezony může spolehnout na produktivní duo Bílích Tygrů. Michal Bulíř momentálně vede tabulku extraligovou tabulku střelců, do sítě soupeřů zaznamenal hned 13 branek a na další 3 asistoval. Kanadské bodování Liberce a celé extraligy momentálně vede se 17 body exbrněnský Marek Kvapil.

Kvalitu libereckého kádru najdeme také v defenzivních řadách pátečního soupeře. Klub před sezonou přivedl zkušeného extraligového zadáka Matěje Stříteského. Zkušenosti dodává rovněž Ladislav Šmíd a také Martin Ševc asi netřeba připomínat, že prvně jmenovaný se může pochlubit mnoha starty v zámořské NHL, o obou posledně jmenovaných pak platí také reprezentační zkušenosti. Brankoviště Liberce bude s největší pravděpodobností střežit Roman Will, Liberec má ovšem k dispozici také Marka Schwarze.

Kometa ztrácí na liberecké Bíle Tygry pouze jediný bod, k tomu má navíc zápas k dobru. Svěřenci hlavního kouče Zábranského momentálně čítají sérii tří vítězných zápasů v řadě. Na domácím ledě pak brněnská Kometa padla z pěti utkání pouze v jediném případě. Kometa bude zcela jistě chtít potvrdit i další sérii a to domácí šnůru vítězství nad libereckým soupeřem. Bílí Tygři se pod Špilberkem naposledy radovali v sezoně 2014/2015, od té doby se však na brněnském ledě museli pokaždé poklonit před domácím výběrem a to včetně finálové série z play-off sezony 2016/2017. Kometa porazila v DRFG aréně Liberec již šestkrát za sebou a o sedmé vítězství bude usilovat v pátečním podvečeru.

Trenér Kamil Pokorný si před soubojem s Libercem uvědomuje důležitost přesilových her a nabádá k maximální disciplíně: „Musíme si uvědomit, že Liberec je týmem, který má kvalitní přesilovky. Nesmíme jim dávat příležitosti, aby si zahráli v početní výhodě. Čeká nás emotivní utkání a vyhraje mužstvo, které zachová chladnější hlavu, věřím, že to budeme my.“

11. kolo TELH
pátek
19. 10. 2018 18:00 hod.

Sestavy v minulém kole:
Liberec: Will – Doherty, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Havlín, Ševc, Maier – Valský, Redenbach, L. Hudáček – M. Kvapil, Bulíř (A), Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Lakatoš, Jeník.

Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Plášek ml., Hruška, Mallet – Kašpar, R. Zohorna, L. Horký – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient