Hokejisté Bílých Tygrů v pondělí opět vyjedou na led

Úvod prázdnin znamenal pro Bílé Tygry poslední dvoutýdenní dovolenou. V pondělí 16. července tým trenéra Filipa Pešána znovu vyjede na led a odstartuje druhou fázi přípravy.

Bílí Tygři se nejprve sejdou v kabině k mítinku s realizačním týmem. Následně od 10 hodin vyjedou na led Home Credit Areny, kde absolvují první tréninkovou jednotku této fáze přípravy. Trenérům se budou hlásit také hráči, kteří se během období nabírání kondice připravovali individuálně, jako například Martin Ševc, Marek Kvapil nebo Libor Hudáček.

V příštím týdnu čekají ještě Tygry kratší tréninkové jednotky na ledě, po nichž bude následovat také trénink na suchu. Od dalšího týdne už se na led přesunou definitivně a ve čtvrtek 26. července sehrají také první přípravný duel, v němž změří síly s pardubickým Dynamem. Doma se poprvé představí ve čtvrtek 2. srpna, kdy kombinovaná sestava Tygrů a Benátek přivítá ruský Metallurg Novokuzněck.

Pondělní první trénink na ledě Home Credit Areny byl původně avizován jako otevřený pro veřejnost, to však v tuto chvíli neplatí. Vzhledem ke kombinaci přípravy na ledě a na suchu totiž v průběhu příštího týdne čekají Bílé Tygry krátké, zhruba pětadvacetiminutové tréninkové jednotky.

O otevřený trénink však fanoušci nepřijdou, uskutečnit by se měl v týdnu od 23. července, kdy již půjde o plnohodnotnou jednotku a tedy mnohem zajímavější zážitek, než v případě zkráceného tréninku. O konkrétním termínu a času otevřeného tréninku vás budeme co nejdříve informovat pomocí našich komunikačních kanálů.

Mimochodem, až v pondělí Bílí Tygři znovu vyjedou na led Home Credit Areny, budou zbývat na den přesně dva měsíce do prvního domácího extraligového zápasu, který se uskuteční 16. září. Čekání na start sezony se tak už pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Závěrečná fáze přípravy startuje!

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.