Hokejisté Bílých Tygrů míří na prestižní turnaj Coupe des Bains

(Aktualizováno před )

Bílí Tygři se v tomto ročníku neúčastní Ligy mistrů, což pro realizační tým mimo jiné znamenalo nutnost sjednat dostatečné množství kvalitních přípravných zápasů. A to se také povedlo. Tygři míří už v úterý do Švýcarska na prestižní turnaj Coupe des Bains.

Turnaj, který se letos uskuteční už počtrnácté, se každoročně koná ve švýcarském městě Yverdon-les-Bains, které leží na jižním břehu Neuchatelského jezera. V 18. století zde ve vyhnanství pobýval slavný francouzský filosof Jean-Jacques Rousseau, v současnosti se však do Yverdonu každoročně koncem prázdnin sjíždějí nejlepší hokejové kluby z celé Evropy.
Na letošním ročníku se kromě Bílých Tygrů představí také trojice mužstev nastupujících v nejvyšší švýcarské soutěži – Fribourg-Gotterón, Servette Ženeva a Lausanne. Kromě domácích celků pak do Yverdonu zamíří i němečtí Iserlohn Roosters a švédský klub Luleå HF.

Každý ze šesti účastníků odehraje během pěti dnů celkem tři zápasy, po nichž bude určeno celkové pořadí. Švýcarské týmy se postupně utkají se všemi zahraničními soupeři. Na úvod turnaje se Tygři ve středu 29. srpna utkají s Ženevou, po dni volna pak v pátek 31. srpna vyzvou Fribourg-Gotterón a své představení uzavřou v sobotu 1. září, kdy nastoupí proti Lausanne.

Naše hráče tak na prestižním Coupe des Bains čeká pořádně ostrá zkouška před startem extraligy. Po návratu ze Švýcarska už tým trenéra Pešána odehraje pouze generálku s Piráty z Chomutova a následně vstoupí do ostrých zápasů na ledě Plzně.

Už na turnaji v Yverdonu budou Bílí Tygři v tvrdé konkurenci moci ukázat, jak na tom před extraligovým ročníkem 2018/19 jsou. Přímo z místa si pro vás připravujeme komentovaný stream jednotlivých zápasů, který poběží na našem Facebooku. Sledujte naše komunikační kanály pro více informací!

Zápasy Bílých Tygrů na Coupe des Bains
29. 8. 20:15 HC Servette Ženeva – Bílí Tygři Liberec
31. 8. 19:45 HC Fribourg-Gotteron – Bílí Tygři Liberec
1. 9. 19:30 Lausanne HC – Bílí Tygři Liberec

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz