Hokejista z města perníku dal (asi) přednost kokainu

Za dva týdny začíná česká hokejová extraliga. Kromě výsledků v přípravných zápasech a s nimi i (ne)spokojenost s posilami se řeší i něco více pikantnějšího. Pardubický hokejista Petr Čáslava měl při dopravní prohlídce pozitivní výsledek na drogy. Mluví se o kokainu.
V polovině srpna zastavili policisté při běžné dopravní kontrole bývalého hokejového reprezentanta Petra Čáslavu, který se pomalu chystá s Pardubicemi na začátek nové sezony. Teď však má v hlavě úplně jiné myšlenky, které s hokejem tolik nesouvisí. Čeká, jak dopadne policejní vyšetřování. „Policisté v Pardubicích kontrolovali kromě jiných osob také osmatřicetiletého řidiče, který byl na místě vyzván k provedení testu ke zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek. Výsledek testu se ukázal jako pozitivní na kokain. Následně byl tento řidič vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, tomu se podrobil,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Čáslava se k případu zatím nechce mnoho vyjadřovat, stejně tak je na slovo skoupý i pardubický klub. „Informace týkající se Petra Čáslavy jsem se dozvěděl z médií a nemám v tuto chvíli žádné další, konkrétnější informace. O prověření situace a okolností jsem požádal představenstvo společnosti a jeho předsedu. Záležitostí se bude společně s představenstvem zabývat dozorčí rada příští týden ve středu odpoledne,“ uvedl pardubický primátor Martin Charvát, jenž je zároveň předsedou dozorčí rady HC Dynamo Pardubice.

I kdyby se u Čáslavy, který je pardubickým odchovancem, prokázal tento závažný prohřešek, nebylo by úplně jednoduché se s ním v klubu rozloučit. On je totiž nejenom hráčem pardubického klubu, ale i jedním z jeho akcionářů…

Petr Čáslava se několikrát zúčastnil světového šampionátu, z kterého má jednu zlatou (2010) a dvě bronzové medaile.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.