Hokejista Tomáš Černý uspěl na zkoušce ve Vítkovicích

Opavský odchovanec se zkušenostmi z KHL Tomáš Černý uspěl na try-outu ve Vítkovicích a rozšířil s definitivní platností zadní řady ostravského týmu.

Od začátku přípravy na ledě byl součástí širšího kádru mužstva. Bojoval o své místo a uspěl. Jedenadvacetiletý obránce Tomáš Černý se stal definitivně členem kádru HC VÍTKOVICE RIDERA pro nadcházející extraligovou sezonu.

Opavský odchovanec má přes svůj věk zajímavé zkušenosti. Rovnou z druhé české ligy – třetí nejvyšší soutěže – jej do KHL povolal Slovan Bratislava. V ruské nadnárodní soutěži zvládl Černý v minulé sezoně odehrát 10 zápasů, získal při nich 1 bod. Většinu sezony odehrál v týmu HC Bratislava, který hraje druhou nejvyšší slovenskou soutěž.

„Tomáš byl členem širšího kádru od té doby, co jsme šli na led. V přípravných utkáních i v trénincích nám ukázal, co v něm je a získal si naši důvěru. Proto jsme se rozhodli s ním podepsat smlouvu. Od nynějška je právoplatným členem našeho vítkovického týmu,“ říká hlavní trenér a GM Jakub Petr. Druhým zkoušeným hráčem byl slovenský obránce Dominik Trška, ten ovšem na zkoušce neuspěl a s Vítkovicemi se rozloučil.

TOMÁŠ ČERNÝ
Post: obránce
Narozen: 15. srpna 1997 v Opavě
Výška: 183 cm
Váha: 88 kg
Držení hole: pravá
Odchovanec: Opava
Předchozí kluby: Opava (do 2017), Slovan Bratislava (KHL, 2017/2018), HC Bratislava (SVK, 2017/2018). HC VÍTKOVICE RIDERA od 2018

První zápas v extralize: –
První zápas ve Vítkovicích: –
Počet zápasů v extralize: 0
Počet zápasů ve Vítkovicích: 0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
Počet vstřelených branek v extralize: 0
Počet vstřelených branek ve Vítkovicích: 0 (včetně Spengler Cupu a CHL)

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient