Hokejista Juraj Mikúš smutní: „Čtvrtý gól Zlína nás položil“

Litvínov zavítal v úterním utkání na zlínský led, který není pro chemiky tím oblíbeným. V posledních sezónách se tu Vervě totiž vůbec nedaří. Ani dnešní zápas nebyl vyjímkou. Verva podlehla Zlínu 2:5 a neveze tak domů ani bod. Zpět do Litvínova veze pouze „bůra”.

Za Litvínov dnes skórovali dva hráči a to kapitán Michal Trávníček a staronová posila Vervy Jakub Petružálek. Jenže vždy, když chemici dokázali vstřelit kontaktní gól, Zlín do minuty našel nekompromisní odpověď. “Stalo se nám to dvakrát, za stavu 2:0 a 3:1. Myslím si, že gól na 4:2 rozhodl, protože byl do kabiny,” řekl k zápasu útočník Juraj Mikúš. Verva vyslala na branku Sedláčka 27 střel, což není málo. Zlín byl ale střelecky aktivnější a potrápil Litvínov 42 střelami. Ač se zápas vyvíjel nepříznivě pro hostující Litvínov, snažil se o vyrovnání až do konce utkání.

“Myslím, že první třetinu byl Zlín daleko, daleko lepší a tam, kdybychom neměli v brance Jara, to mohlo být úplně v pohodě 3:0 nebo 4:0,” pokračuje. Severočeši nemají na zlínském ledě štěstí už po několik generací, Juraj Mikúš tu ale dnes zaznamenal 2 asistence. “Já jsem hrál ve Zlíně za Litvínov poprvé, takže jsem o tom moc neslyšel. Ale je to dálka, co si budeme povídat. Jeli jsme sem více než pět hodin, takže to není úplně jednoduché. Na druhou stranu, přijeli jsme sem tři hodiny před zápasem, tudíž jsme měli dost času se rozcvičit,” říká. Chemici dnes tedy neuspěli a dokonce inkasovali 5 gólů. Navíc Pavel Kubiš zaznamenal svůj první hattrick v kariéře. “Hrají velmi nepříjemný hokej. První třetinu, přiznám se, ač jsme věděli, že bude tlak, tak nás zaskočili,” zdůvodnil neúspěch svého týmu Mikúš.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz