Hokejista Jakub Planý si chce vybojovat místo v sestavě Slovanu

V minulé sezóně poprvé okusil seniorský hokej. S přechodem z juniorského do dospělého hokeje se popasoval, nyní má před sebou další výzvu. Jakub Planý se chce svými výkony dostat do sestavy Slovanu pro nadcházející sezónu.

Jak se zrodilo vaše angažmá v Ústí?
Jsem hráčem Mladé Boleslavi, kde jsem absolvoval letní přípravu. Ústí mi dalo šanci zabojovat o místo v sestavě, tak jsem tady.

Jaký byl první trénink ve Slovanu?
První tréninky jsou pro každého hráče krkolomné, než se do toho opět dostane, ale začali jsme z ostra a tak to má být.

Těšil jste se na led?
Těšil jsem se opravdu hodně, jelikož mi minulá sezóna skončila velmi brzy, tak pro mě byla přestávka dlouhá.

V minulé sezóně jste poprvé hrál seniorský hokej. Jaký byl pro vás přesun z juniorky mezi dospělé?
Tenhle skok je asi ten největší a zároveň nejdůležitější. Mladým klukům chybí zkušenosti a potřebují se v dospělém hokeji vyhrát a já to měl stejné. Člověk musí daleko víc přemýšlet nad vším, co udělá, po fyzické stránce je to taky úplně něco jiného.

V čem si myslíte, že budou hlavní rozdíly mezi druhou ligou a WSM Ligou?
Řekl bych, že určitě v rychlosti a technické vyspělosti jednotlivých hráčů. Sám jsem na to zvědavý, jaký rozdíl to bude.

Dáváte si nějaké osobní cíle pro nadcházející sezónu?

Určitě ano, bez nich by to nemělo smysl. Rád bych si vybojoval v sestavě dobré místo, abych mohl týmu co nejvíc pomoct k vítězství. Ať už bodově nebo dobrou hrou celkově.

Jak se vám líbí v Ústí?
Ještě jsem toho tolik neprošel, zatím jsem většinu času strávil na zimním stadionu. Ten je určitě jeden z nejlepších v první lize. Možná je to těmi prázdninami, ale ve městě je rozhodně klid.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.