Search
Close this search box.

Hokejista Filip Dvořák přiznává: „Vážím si toho, že jsem mohl být součástí mistrovského týmu“

Odchovanec Komety a brněnský rodák Filip Dvořák prožil loňskou sezónu především v dresu prvoligového Přerova. Zasáhl však také do Ligy mistrů, kterou Brňané hráli a byl také u skvělé cesty svého rodného týmu za obhajobou mistrovského titulu. S mužstvem společně trénoval a trpělivě čekal na svou šanci. O tu se bude chtít poprat i v novém soutěžním ročníku. „S Kometou jsem opět absolvoval celý letní přípravný program. Zvažoval jsem, jestli zvolím letní přípravu v Kometě, nebo v Přerově. V Brně mi to vyhovuje a na každou sezónu jsem vždy dobře připravený,“ říká Dvořák.

Většinu sezóny jste strávil v prvoligovém Přerově, jaká byla?

Sezóna byla náročná. Začátek jsem měl celkem dobrý, dařilo se mi, jenže pak přišel výpadek. V utkání Ligy mistrů jsem se zranil a trošku to trvalo, než jsem se dostal zpět do zápasové zátěže.

O jaké zranění se jednalo?
Stalo se mi to v osmifinálovém zápase ve švýcarském Zugu. Najel jsem na tyčku a natrhl si široký zádový sval. Měsíc jsem nemohl hrát.

Základní část jste měli poměrně slušnou, ale v prvoligovém play-off přišel rychlý konec. Byly ambice vyšší?
Čtvrtfinále bylo našim cílem, ale cítili jsme, že jsme mohli Slavii víc potrápit. V hlavách jsme měli semifinále, ale soupeř byl lepší v detailech, v zakončení a asi i ve zkušenostech. Možná proto šel dál. Mrzelo nás to, byla to škoda.

Sledoval jste, jak se daří brněnskému týmu v cestě za obhajobou titulu?

Každý zápas jsem sledoval a v podstatě čekal na svou šanci. Kometě se podařil obhájit mistrovský titul a jsem rád, že jsem u toho mohl být. Sice jsem do žádného zápasu nenastoupil, ale užíval jsem si spoluhráče, kabinu a oslavy. Vážím si toho, že jsem mohl být součástí celého týmu. Kluci se vezli na vítězné vlně, zažil jsem parádní atmosféru, srandu v kabině, moc jsem si to užíval.

Věřil jste, že také šance nastoupit do extraligového play-off přijde, byť jen na pár minut?
V hlavě jsem to měl, ale věděl jsem, že tým šlape, dobře funguje a pokud by vyloženě nedošlo k nějakému zranění, trenéři neměli důvod do sestavy výrazněji zasahovat. Byl jsem každopádně připravený naskočit, kdyby bylo třeba.

Také jste se účastnil mistrovských oslav na Zelném trhu.
Užil jsem si to, ale samozřejmě to není takové, jak pro kluky, kteří si to vybojovali na ledě. Ale slavil jsem a měl jsem radost, že jsem toho celého součástí.

Možná to máte jako takovou školu do budoucna. Budete vědět, do čeho jdete?
(smích). Přesně tak, bylo by to pěkné. Zažil jsem dva roky po sobě mistrovské oslavy, takže už mám solidní průpravu do budoucna. Už bych věděl, do čeho jdu a jak to celé řídit (smích).

Letní přípravu absolvujete s Kometou, dává vám kondiční trenér Miloš Peca hodně zabrat?
Zvažoval jsem se, jestli zvolím letní přípravu v Kometě, nebo v Přerově. V Brně mi to vyhovuje a na každou sezónu jsem vždy dobře připravený. Rozhodovalo víc faktorů, například možnost jít trénovat na led za Lužánkami.

Ptal jsem se i vašeho vrstevníka Romana Dymáčka, zeptám se i vás. Budete se chtít v přípravě poprat o místo v sestavě extraligového mužstva?
Budu rád za každou šanci, ať už to bude v přípravě nebo v Lize mistrů. Určitě se budu chtít poprat o místo, abych si mohl za Kometu a Brno zahrát. Třeba dostanu šanci.

K šanci prosadit se by mohla vést cesta i přes Přerov, pokud budete podávat dobré výkony, trenéři si vás jistě všimnou…
To je také jedna z možností. Záleží na tom, jaký typ hráče se bude v daný okamžik trenérům hodit. Stěžejní bude, aby se mi dařilo a pak se uvidí.

Do kdy budete s Kometou trénovat a těšíte se na blížící se dovolenou? Případně kam vyrazíte?
I když byla příprava kratší, byla znovu velmi náročná, ale myslím, že jsme ji zvládli dobře. Všichni se těší na volno, ale vypadnout z toho úplně nemůžeme. Trénovat musíme průběžně i během dovolené. Zatím ještě nevím, kam pojedu, rozhoduju se na poslední chvíli.

Sledujete MS ve fotbale? Komu fandíte a koho odhadujete na celkového vítěze?
Snažím se sledovat většinu zápasů, hrají se večer nebo odpoledne, kdy už mám čas. Je to svátek fotbalu, hodně atraktivní pro všechny fanoušky. Mezi mé favority patří Belgie. Věřím, že by mistrovství světa mohla vyhrát.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient