Hokejista David Merta chce pomoci týmu do play-off

David Merta se pilně připravuje na nadcházející sezónu, ve které chce zlepšit své statistiky a po roční pauze pomoci Slovanu probojovat se mezi osm nejlepších týmů v soutěži.

Minulou sezónu jste odehrál 44 zápasů a získal 30 bodů. Jste osobně spokojený?
Jsem spokojený. Nicméně když si vzpomenu, kolik gólových šancí jsem neproměnil, tak to mohlo být lepší. Musím se dobře připravit na nadcházející sezónu, aby mé výkony byly ještě lepší.

Jaké je pro hokejistu, že mu sezóna skončí v únoru?
Příjemné to není. Člověk by chtěl mít delší sezónu, postoupit do play-off a v něm dojít co nejdál. Věřím, že v další sezóně budeme úspěšnější a neskončíme takto brzy.

Jak trávíte posezónní období?
Přibližně tři týdny jsem měl volno, takže jsem odpočíval. Následně jsem začal trénovat a připravovat se na další sezónu. Nyní, když už je teplo, budu chodit rybařit, na což se těším. Právě při rybaření se mi nejlépe relaxuje.

Jak se mimo sezónu udržujete v kondici, děláte nějaké sporty?
Zajdu do posilovny, chodím na brusle, rotoped a další. Jezdím trénovat do tréninkového centra v Litoměřicích.

Za Slovan jste odehrál 194 zápasů, blíží se jubilejní 200. zápas. Sledujete své statistiky ve Slovanu?
Abych pravdu řekl, počet odehraných zápasů nesleduji. Doufám, že se mi jich podaří odehrát co nejvíce, chci Slovanu pomoci k nejvyšším příčkám v tabulce.

Máte nějaké osobní cíle pro nadcházející sezónu?
Zlepšit své osobní statistiky, proměňovat více šancí. Chci být platným hráčem a spolu s týmem chceme postoupit do play-off.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak