Hokejbaloví junioři Letohradu porazili Buldoky i Tygry a vedou tabulku

Extraliga juniorů nabídla v minulém víkendu v Letohradě dva zápasy. V sobotu se vůbec poprvé v historii v Letohradě objevilo Stříbro a to dalo Jelenům zabrat. Nakonec je udolali dvoubrankovou výhrou, v neděli pak Letohrad dohrával odložený zápas s Mladou Boleslaví. Tu porazil rozdílem sedmi branek a díky zisku šesti bodů se vyhoupl do čela průběžné tabulky. Už v sobotu zajíždějí do Nového Strašecí.

SK Hokejbal Letohrad – HC Buldoci Stříbro 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 30:46 Kalousek (Hubálek M.), 44:20 EN Levý (Brázdil)

Vyloučení: 5:1, bez využití, střely: 34:7

Sestava Letohradu: Manučarjan – Bečka, Hubálek M., Kalousek, Vacek, Brázdil, Dostál, Faltejsek (C), Hubálek O., Levý, Lux K., Netušil, Šafář, Tomeš

Sestava Mladé Boleslavi: Sládek – Fišer, Machač, Sláma, Šůcha, Kopf, Pavlík, Rejda, Tintěra

Letohradu v sobotním zápase chyběli ti, kteří vyrazili s extraligovým „áčkem“ do Prahy, a v Letohradě se o pohlednosti zápasu příliš hovořit nedalo. Letohradští se trápili, soupeře zasypali střelami, ale trvalo třicet minut, než dokázali prosadit. V jednatřicáté minutě otevřel účet zápasu Stanislav Kalousek a fotbalový stav trval až do poslední minuty, kdy soupeř sáhl po power-play a to byla ideální příležitost pro Davida Levého, který potvrdil výhru Jelenů druhým gólem.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Tygři Mladá Boleslav 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Branky: 0:53 Faltus (Macháček), 17:30 PP Faltus (Lux, Bečka), 22:19 PP Levý (Dostál), 34:53 PP Levý (Dostál, Nečas), 36:35 PP Bogdány (Faltus, Bečka), 38:01 PP Levý (Dostál, Faltejsek), 40:33 Kalousek (Hubálek M., Nečas)

Vyloučení: 3:5, využití: 5:0, střely: 24:13

Sestava Letohradu: Novák (Manučarjan) – Hubálek M., Kalousek, Lux F., Vacek, Bečka, Bogdány, Dostál, Faltejsek (C), Faltus, Hubálek O., Levý, Lux K., Macháček, Nečas, Šafář, Tomeš

Sestava Mladé Boleslavi: Valachy – Číhala, Erben, Kostelecký, Zejbrdlich, Cerha, Dlask, Král, Lhota L. (C), Lhota T., Moravčík, Pohl, Šíma

Zápas s Tygry byl pro Letohrad, který se sešel v takřka kompletní sestavě, jednoznačný. Už v první minutě vedli gólem Faltuse, pak Letohradští využili dvě přesilovky a vedli 3:0. V 34. minutě dostal 5+OK hostující Šíma a Jeleni hozenou rukavici zvedli a během pětiminutové početní výhody nastříleli další dva góly. Nakonec vyhráli 7:0, hattrick si připsal David Levý.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového