Hokejbalista Petr Němeček hovoří o blížícím se čtvrtfinále play-off

Petr Němeček přišel do staršího dorostu Hostivaře v úvodu této sezóny, z týmu TJ Kovo Praha. Ihned se stal stabilním členem kádru, který hodnotí především jakou skvělou partu lidí. Jak nahlíží na odehranou základní část a co očekává od blížícího se čtvrtfinále playoff?

Do Hostivaře si přišel už v úvodu sezóny z pražského Kova. Jak se tehdy tvůj přestup urodil?

O Hostivaři jsem uvažoval už od počátku, když jsem s hokejbalem začínal, ale Kovo bylo pro mne dojezdově blíž. Když jsem se před rokem, po dlouhodobých problémech v Kovu rozhodoval co dál, byla pro mne Hostivař jasná volba, a to i z důvodu, že tam mám dlouholetého kamaráda Oldu (spoluhráč Ondřej Kubeš), který mě k hokejbalu přivedl.

Jak zatím své působení v Hostivaři hodnotíš?

Určitě velmi kladně. Je tu skvělá parta, kde si rozumíme na hřišti i mimo něj. Díky pomoci celého týmu jsem se herně posunul a jsem za to hodně vděčný.

Ve dvanácti utkáních si vstřelil čtyři branky a nastupoval si především ve třetím nebo čtvrtém útoku po boku Daniela Pajase a Karlose Maťochy. Jaké úkoly má Vaše lajna?

Naším úkolem je hrát s kluky jednoduše a zodpovědně bránit. Myslím si, že nám to vychází a naše lajna dokáže soupeře potrápit.

V základní části se tým umístil čtvrtý a postoupil přímo do čtvrtfinále play-off. Jak zpětně hodnotíš první část sezóny?

Myslím si, že první část sezóny jsme odmakali slušně, jen škoda pár ztrát v utkáních s papírově slabšími týmy. Naopak určitě potěšilo, že dokážeme konkurovat i nejsilnějším týmům.

Ve kterých utkáních tým zahrál podle tebe přes své možnosti?

Určitě to byly oba zápasy s Pardubicemi a také zápas s Hradcem Králové nebo Plzní, kde jsme si sáhli až na dno. Takto hecnout se dokážeme díky tomu, že tu máme skvělou partu a vzájemně se podporujeme. Prostě jsme TÝM.

Nyní je jasné, že Hostivař čeká ve čtvrtfinále silný výběr Kladna. Co od série očekáváš?

Očekávám velmi vyrovnaný boj, protože Kladno je velmi silný soupeř, ale přesto věřím, že to zvládneme a postoupíme. Také doufám, že přijde do haly hodně fanoušků a bude skvělá atmosféra.

Jak si napověděl, domácí utkání série se odehrají ve sportovní hale Jižního Města, kde bývá na hokejbalové poměry výborná atmosféra. Hrál si už někdy utkání v podobných podmínkách?

Ne, nehrál a velmi se na to těším. Bude to pro mne premiéra a určitě si to užiju.

Hokejbalu se věnuješ, jak si sám v úvodu zmínil, především díky kamarádu Ondřejovi Kubešovi. Nepřijde ti trochu divnej?

No tak určitě! Ale jelikož se známe od dětství, tak už jsem si zvykl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!