Search
Close this search box.

Hokejbalista Petr Němeček hovoří o blížícím se čtvrtfinále play-off

Petr Němeček přišel do staršího dorostu Hostivaře v úvodu této sezóny, z týmu TJ Kovo Praha. Ihned se stal stabilním členem kádru, který hodnotí především jakou skvělou partu lidí. Jak nahlíží na odehranou základní část a co očekává od blížícího se čtvrtfinále playoff?

Do Hostivaře si přišel už v úvodu sezóny z pražského Kova. Jak se tehdy tvůj přestup urodil?

O Hostivaři jsem uvažoval už od počátku, když jsem s hokejbalem začínal, ale Kovo bylo pro mne dojezdově blíž. Když jsem se před rokem, po dlouhodobých problémech v Kovu rozhodoval co dál, byla pro mne Hostivař jasná volba, a to i z důvodu, že tam mám dlouholetého kamaráda Oldu (spoluhráč Ondřej Kubeš), který mě k hokejbalu přivedl.

Jak zatím své působení v Hostivaři hodnotíš?

Určitě velmi kladně. Je tu skvělá parta, kde si rozumíme na hřišti i mimo něj. Díky pomoci celého týmu jsem se herně posunul a jsem za to hodně vděčný.

Ve dvanácti utkáních si vstřelil čtyři branky a nastupoval si především ve třetím nebo čtvrtém útoku po boku Daniela Pajase a Karlose Maťochy. Jaké úkoly má Vaše lajna?

Naším úkolem je hrát s kluky jednoduše a zodpovědně bránit. Myslím si, že nám to vychází a naše lajna dokáže soupeře potrápit.

V základní části se tým umístil čtvrtý a postoupil přímo do čtvrtfinále play-off. Jak zpětně hodnotíš první část sezóny?

Myslím si, že první část sezóny jsme odmakali slušně, jen škoda pár ztrát v utkáních s papírově slabšími týmy. Naopak určitě potěšilo, že dokážeme konkurovat i nejsilnějším týmům.

Ve kterých utkáních tým zahrál podle tebe přes své možnosti?

Určitě to byly oba zápasy s Pardubicemi a také zápas s Hradcem Králové nebo Plzní, kde jsme si sáhli až na dno. Takto hecnout se dokážeme díky tomu, že tu máme skvělou partu a vzájemně se podporujeme. Prostě jsme TÝM.

Nyní je jasné, že Hostivař čeká ve čtvrtfinále silný výběr Kladna. Co od série očekáváš?

Očekávám velmi vyrovnaný boj, protože Kladno je velmi silný soupeř, ale přesto věřím, že to zvládneme a postoupíme. Také doufám, že přijde do haly hodně fanoušků a bude skvělá atmosféra.

Jak si napověděl, domácí utkání série se odehrají ve sportovní hale Jižního Města, kde bývá na hokejbalové poměry výborná atmosféra. Hrál si už někdy utkání v podobných podmínkách?

Ne, nehrál a velmi se na to těším. Bude to pro mne premiéra a určitě si to užiju.

Hokejbalu se věnuješ, jak si sám v úvodu zmínil, především díky kamarádu Ondřejovi Kubešovi. Nepřijde ti trochu divnej?

No tak určitě! Ale jelikož se známe od dětství, tak už jsem si zvykl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient