Hokej není pouze zábava, ale také tvrdá dřina

Hráči (nejen) tygří akademie se o tom dennodenně utvrzují na ledě i mimo něj, v trénincích i v utkáních. A právě to, jak mnozí mladí hokejisté k svému sportu přistupují, se rozhodli Bílí Tygři odměnit novým oceněním s názvem Pracant měsíce.

Hlavním iniciátorem vzniku tohoto ocenění byl kondiční kouč Tělovýchovné jednoty Bílí Tygři Liberec Tomáš Krámský. Pracantem měsíce by měl být vyhlášen Tygr, který jde ostatním spoluhráčům svým přístupem příkladem. „Je to o tvrdé práci, soustředěnosti, ale také o podpoře mladších hráčů. Chceme, aby kluci pochopili, že musejí tvdě pracovat nejen v zápasech, ale také na trénincích,“ popisuje Krámský.
V akademických kategoriích je podle něj těžké udržet u mnoha hokejistů stoprocentní koncentraci. „Řada z nich prochází pubertou a jejich výkonnost není úplně konzistentní. Nebavíme se teď jenom o té fyzické, ale především o té mentální. Přecházejí z dětství do mužství, začínají mít nějaké povinnosti vůči sobě a ostatním, dostávají se do fáze dospělosti. Není to snadné a ne každý se s tím umí vyrovnat,“ říká.

Za odměnu trénink s áčkem
Nové ocenění by mělo znamenat pro hráče další motivaci k zlepšování svých dovedností a ukázat jim, že tvrdá práce má smysl. „Kluci by se měli sami chtít posouvat dál a měli by si uvědomit, jak správně v organizaci pracovat. Jejich progres není navíc jenom jejich vizitkou. Každý z hráčů je součástí naší organizace, proto také reprezentuje značku Bílí Tygři Liberec. A chceme, aby každý z nich zviditelňoval tuto značku v co nejlepším světle,“ vysvětluje Tomáš Krámský.
Jak poznamenává, cílem akademie není pouze vychovat dobré hokejisty. „Sami by měli mít zájem dělat pokroky hokejové i lidské. Věříme, že se nám touto formou podaří motivovat také hráče, kteří třeba nemají pocit, dostatečné odměny za svou práci, a kvůli tomu stagnují,“ dodává Krámský.

Na co se může Pracant měsíce těšit? Odměna je to vskutku lákavá. Za příkladnou práci čeká vybraného akademika tréninková jednotka spolu s A-týmem Bílých Tygrů. A absolvovat trénink po boku extraligových es, jako jsou Marek Kvapil či Roman Will, to už je pořádná motivace!

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.