Search
Close this search box.

Hodonínští Drtiči zvítězili nad Šumperkem a v sérii vedou 1:0 na zápasy

Drtiči vstoupili do prvního semifinále aktivně, za což byli už ve třetí minutě odměněni gólem Pešky. Do první přestávky se pak trefil ještě Charvát a Jihomoravané vedli po dvaceti minutách zaslouženě o dvě branky. Dalších tref v hostující síti se více než čtrnáct stovek fanoušků dočkalo chvíli po polovině utkání, kdy se v rozmezí 76 vteřin trefili Romančík a Hajný. Hosté do poslední třetiny ve snaze něco změnit vystřídali brankáře, ale na víc, než na snižující zásah Vachutky Draci nedosáhli. Výhru a první bod v sérii zpečetil v předposlední minutě svou druhou trefou v utkání Charvát.

Oba soupeři neváhali a ihned po buly se pustili do útoku. O první střelecký pokus utkání se postaral jeden ze šumperských hráčů, jehož střela však úspěch neslavila. Na druhé straně zahrozil Jakub Kadlec, kterého ale vychytal brankář hostů Lakosil. Ve třetí minutě už šumperský brankář tak úspěšný nebyl, když vyrazil Černohousův pokus pouze před sebe. Volného puku se chopil David Peška, potáhl si jej k levé tyči a zakončil do prázdné brány.

Šumperským byly poskytnuty dvě po sobě následující přesilové hry, ale obrana Drtičů vedená Zdenkem Kotvanem hostujícímu náporu odolávala. Výborný zákrok předvedl po skončení druhého oslabení Jakub Kužílek, který sedmé minutě zablokoval křižnou přihrávku přes brankoviště a zabránil tak téměř jasnému gólu.

V druhé polovině první dvacetiminutovky připravil šanci pro Sedláka Charvát, ale hodonínskému bekovi střela z pravého kruhu příliš nesedla. Z této situace vznikl tlak v útočném pásmu, ze kterého profitoval právě Matěj Charvát, který po dobrém důrazu na brankovišti přidal druhou branku Drtičů v tomto zápase. Drtiči tak zakončili první třetinu s dvoubrankovým náskokem.

K první velké šanci druhé třetiny se dostal dnes velmi aktivní Charvát, který tečoval dobře mířenou nabídku Jana Sedláka. Vlastimil Lakosil si s tímto pokusem však poradil. Drtiči se po této šanci dostali do drtivého tlaku a několikrát zamkli Šumperské v obranném pásmu. Souvislý tlak vyvrcholil šancí Romančíka, kterou Lakosil taktéž pokryl.

Na druhé straně se dostal do samostatného úniku Půhoný, ale Kotvana nepřekonal. Známé hokejové přísloví i tentokrát ukázalo svoji moc. Gólovou odpověď připravil Michal Romančík. Netrvalo dlouho a navázal na něj po krásné přihrávce Daniela Vaňka zpoza brány Jakub Hajný.

Oba brankáři se museli činit i nadále. Lakosil byl v pohotovosti proti Sajdlovi a Kotvana vylekal stelecký pokus Lukáše Králíka, který zakončoval v přečíslení po přihrávce Daniela Vachutky. Šumperští se vymanili z tlaku díky vyloučení Erika Hložánka, tento prohřešek však nebyl potrestán gólem a Drtiči tuto periodu vyhráli, stejně jako tu první, 2:0.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Šumperští s mnohem větším nasazením a to, v kombinaci s volnějším tempem Oranjes, neslo ovoce. Zdenko Kotvan musel předvést výborný zákrok proti zakončení Cinka. Další šance Šumperku skončila mimo bránu.

V půlce třetiny Draci vykřesali jiskřičku naděje zásluhou Daniela Vachutky, který po krásné individuální akci zavěsil za hodonínského brankáře. Kotvan ještě několikrát spasil své spoluhráče, kteří se mu za to odměnili gólovou pojistkou ze začátku devětapadesáté minuty, když dal konečnou podobu skóre Matěj Charvát. Drtiči se ujali vedení v sérii 1:0.

SHK Hodonín – Draci Šumperk 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Peška (Černohous), 14. Charvát (Matějka), 33. Romančík (Mojžíš, Peš), 34. Hajný (Vaněk), 59. Charvát (Matějka, Sedlák J.) – 49. Vachutka. Rozhodčí: Ondráček, Pokorný – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1412. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1. Stav série: 1:0.

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) – Mojžíš (A), Kobylík, Sedlák J., Hladiš, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Miklík – Romančík, Peš (C), Sajdl (A) – Jurča, Charvát, Matějka – Hajný, Vaněk, Kadlec – Peška, Černohous, Hložánek. Trenér: Roman Čechmánek.
Draci Šumperk: Lakosil (41. Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. (C) – Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Roman Čechmánek (trenér Hodonína):
Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, což se nám povedlo a myslím si, že po dvě třetiny jsme hokej, který jsme chtěli od první minuty produkovat. V poslední třetině už bylo vidět, že i soupeř spíš šetří síly a hra se změnila hlavně na vyčkávání. Toto vítězství jsme chtěli uhrát pro Adama Štěpanovského, který nás bohužel musel ze zdravotních důvodů opustit. Všichni spoluhráči, realizační tým, vedení klubu a určitě i fanoušci mu přejí brzké uzdravení. Všichni pevně věříme, že jej zase brzy přivítáme mezi sebou v kabině.

Jozef Zavadil (trenér Šumperku): Soupeř byl jednoznačně lepší a gratuluji mu k vítězství. My jsme dnes hráli špatně, ustrašeně, báli jsme se. Bylo vidět, že domácí dva týdny nehráli a měli větší touhu po vítězství. Hodonín měl srdíčko více nastavené na vítězství a my jsme prostě nestíhali. Domácí byli po všech stránkách lepší a je potřeba jim k vítězství pogratulovat. Od nás tam dnes nebyla žádná světla stránka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient