Search
Close this search box.

Hodonínský amfiteátr projde rekonstrukcí, nabídne více míst k sezení

Přírodní amfiteátr v lázeňském parku se dočká v příštím roce svého rozšíření. Radní města potvrdili výsledky výběrového řízení a vybrali stavební firmu, která provede úpravy amfiteátru. Kapacita míst pro sedící diváky se zvýší více jak dvakrát. Stavební práce, jež přesáhnou dva miliony korun, začnou už na jaře a potrvají zhruba do poloviny roku.

Amfiteátr slouží lázeňským hostům, ale i občanům města, už mnoho let především v letním období od června do září k pořádání různých akcí a k promítání filmů. Jeho kapacita je nedostatečná a ani samotný amfiteátr v posledních letech neprošel výraznější úpravou. Po rekonstrukci se rozšíří počet míst k sezení ze stávajících 85 na 217. Přibudou nové řady s kamennou podezdívkou a dřevěnými lávkami, za místem k sezení bude vybudována plocha pro promítače a u pódia vznikne nová ocelová konstrukce, která bude sloužit i k promítání filmů. Plocha pro účinkující bude zastřešena polykarbonátovými deskami.

Vítěz výběrového řízení na rozšíření přírodního amfiteátru Stavby Vanto, s.r.o., začne s pracemi hned na jaře, jakmile to umožní počasí. Celkové náklady na rozšíření amfiteátru jsou odhadovány na 2,2 milionu korun. Předpokládá se, že práce budou ukončeny před zahájením letní sezony v příštím roce, kdy si Lázně Hodonín budou připomínat 40 let od svého otevření.

Někdejší Lázeňská léčebna Hodonín, tehdy jako součást lázeňské organizace Luhačovice, otevřela své prostory pro první lázeňské pacienty právě 1. července 1979. V roce 1993 léčebnu do svého majetku získalo město Hodonín a vznikly Lázně Hodonín. Postupně se z malé léčebny staly samostatné a vyhledávané lázně, které se ročně postarají o více než 100 tisíc návštěvníků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient