Search
Close this search box.

Hodonínská nemocnice se přidala ke Světovému dni ledvin

Mezinárodní federace pro onemocnění ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně vyhlašují na druhý čtvrtek v měsíci Světový den ledvin. Nemocnice TGM v Hodoníně se k podpoře osvěty a prevence v letošním roce také přidala a otevřela dne 9. března 2018 dveře nefrologické ambulance a hemodialyzačního střediska široké veřejnosti k preventivním prohlídkám. V tento den měl kdokoliv možnost nechat se zdarma vyšetřit, a to bez objednání. Návštěvníkům se provedlo bezplatné základní vyšetření moče, krve a krevního tlaku. Zpřístupněno bylo i hemodialyzační středisko, které si zájemci mohli prohlédnout a pohovořit s lékaři a sestrami o prevenci, diagnostice i léčbě onemocnění ledvin.

Této jedinečné příležitosti využilo celkem 24 zájemců, z toho 22 žen a 2 muži. Ještě tentýž den se klienti dozvěděli výsledky z vyšetření. U některých příchozích byly zjištěny pozitivní nálezy v podobě přítomnosti bílkoviny a červených krvinek v moči a bylo jim doporučeno obrátit se na svého obvodního lékaře k dalšímu podrobnějšímu vyšetření.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient