Search
Close this search box.

Hodonín vydal nástěnný kalendář pro příští rok

Reprezentativní nástěnný kalendář města Hodonína pro příští rok připomíná výročí 850 let od první zmínky o hodonínském hradu v roce 1169. Na dvanácti stranách přibližuje v příbězích historii a faktografické údaje o hradu, později zámku, který se stal nepřehlédnutelnou dominantou města a jeho okolí.

Kalendář přibližuje nejstarší podobu zámku a zároveň nejstarší pohled na město, začtete se, co se stalo se zámkem, když se stal majetkem císařské rodiny a dozvíte se i to, kdy do něj byla umístěna tabáková továrna, jak dlouho vydržela tabáková výroba a další zajímavosti.

Texty pro kalendář připravil z různých pramenů historik Peter Futák z Městského muzea Veselí nad Moravou a grafickou podobu zpracovala stejně jako v minulých letech grafička Hana Rakusová. „Kalendář bude působit jako stará kronika. Kronika, kterou si otevřete a je plná příběhů a informací o hradu, o němž jste netušili, že v Hodoníně někdy stával. Každý měsíc a příběh bude doplněn malbami a perokresbami,“ představila podobu kalendáře grafička Rakusová před jeho dokončením.

Nástěnný kalendář je už v prodeji. Zájemci si jej mohou prohlédnout a zakoupit za 179 korun v Turistickém informačním centru (Národní třída 36) a v Knihkupectví Zdenky Dvořákové (Národní třída 21).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient