V předchozích článcích jsem se věnoval bodu 5 z těchto oblastí
1/Sledování a optimalizace dopravy – indikace cesty, která se vede mimo zácpu
2/Inteligentní cestování v MHD – inteligentní jízdné, informace o změnách v dopravě a mimořádných spojích
3/Chytré parkování pomocí mobilní aplikace, která ukáže cestu na nejbližší volné místo
4/Ovládání pouličního osvětlení – rozsvícení lamp při identifikaci pohybu či nastavení intenzity podle počasívyužití sloupů k : wifi, senzory i pro parkoviště a podob.
5/Správa odpadu – automatické lisování, indikace zaplnění a optimalizace svozu
6/Využití mobilní aplikace pro lepší orientaci občanů na úřadech, navigaci turistů městem či hlášení závad
ale dnes se ještě vrátím k páteři celého systému tj. k WIFI a jeho IoT(internet věcí)
Když procházíte Hodonínem na razíte na mnoha místech na WI-FI FREE nebo na WI-FI různých firem dominantní Hodonínské společnosti. Jenže město a posléze i Vy potřebujete kvalitní a rychlou síť Wi-Fi Certified WPA3
Wi-Fi Certified WPA3 a je to po zhruba 14 letech další generace standardu, který je součástí bezdrátové sítě IEEE 802.11, známé pod zkratkou wi-fi. Nová wi-fi 802.11ax slibuje 40% nárůst rychlosti. WPA3 zvýší bezpečnost . Novinka přináší silnější šifrování, které využívá 192bitový šifrovací klíč. WPA3 také omezuje počet pokusů, pokud se někdo snaží překonat zabezpečení pomocí hesla tím, že zkouší tzv. slovníkový útok.
Síť která je schopna obsloužit kvalitně osobně Vás ale i Internet věcí IoT a to je i základ Všeho od „chytrý zásuvek“konvice, TV… ,chytrého domu až po chytré město. K ŠÍŘENÍ wi-fi MOHOU SLOUŽIT např. Stojany chytrých světel podél komunikací..
Volte ty kteří budou schopni prosadit Hodonín Smart City
Humpolík Jiří