Hodonín má další oranžový přechod, ve městě jsou už tři

Už tři tzv. „oranžové přechody“ má Hodonín. Jedná se o přechody pro chodce, jejichž bezpečnost se zvyšuje nasvětlením LED svítidly a jež podporuje ze svých prostředků Nadace ČEZ. Třetím přechodem je ten v ulici Dvořákova u křižovatky při autobusovém nádraží. Do užívání převzalo město přechod včetně jeho nasvětlení oficiálně právě dnes.

Podle odborníků na bezpečnost v dopravě dokáží kvalitně osvětlené přechody snížit počet střetů motoristů s chodci až o 65 procent. Přechod pro chodce v Dvořákově ulici byl vybudován na jaře letošního roku. Z bezpečnostních důvodů byl přechod rozdělen ostrůvkem a upraven byl i středový pruh včetně osvětlení až k nám. 17. listopadu. Celková hodnota prací přesáhla jeden milion korun a 120 tisíci přispěla Nadace ČEZ z dotačního programu „Oranžový přechod“. Přechod již slouží chodcům i motoristům.

„Oranžové přechody“ s podporou Nadace ČEZ je v Hodoníně také na druhé straně křižovatky u autobusového nádraží a v ulici Štefánikova.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.