Search
Close this search box.

Hned několik řidičů bez řidičského průkazu zadrželi policisté v Jihomoravském kraji

Koncem února v ranních hodinách prováděli dopravní policisté v místních ulicích města Český Krumlov nad meandrem řeky Vltavy kontrolu motorových vozidel, kdy zastavili řidiče (roč. 1979) osobního vozidla značky Škoda Felicia. Během kontroly zjistili, že u sebe nemá řidičský průkaz – následná lustrace v evidenci řidičů jim napověděla, kde bude problém. Muž měl od počátku tohoto roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Proto mu zakázali další jízdu, zároveň provedli test na zjištění přítomnosti alkoholu nebo drog v těle. Výsledek přístrojem Drugwipe vykázal pozitivní test na konopí a Amfetamin/Metamfetamin, výzvu k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu muž odmítl.

Další dva případy neoprávněné jízdy vyšetřují kapličtí policisté, kteří včera zastavili dva řidiče, 25 letého muže a 29 letou ženu, kdy řídili motorová vozidla, ačkoli mají vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel.

V případě řidičky byl zjištěn pozitivní test na přítomnost omamně psychotropní látky v těle, ale i ona se následně odmítla podrobit lékařskému vyšetření.

V uvedených případech bylo s řidiči zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí, kdy si převzali sdělení podezření. Další řízení bude po dvou týdnech pokračovat před soudcem okresního soudu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient