Hned dva případy zpronevěry řeší policisté na Sokolovsku

Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání 23leté ženy ze Sokolova, kterou obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu zpronevěra.

Obviněná žena jako zaměstnankyně restaurace v malé obci na Sokolovsku, kde je možné i sázet na sportovní utkání, byla pověřená k příjmu sázek. V období od srpna do listopadu si měla z poklady z přijatých sázek přisvojit finanční hotovost v celkové výši přes 50 000 Kč, které následně použila pro svou potřebu. V měsíci říjnu si měla po předchozí domluvě a společným jednáním s další ženou přisvojit z výherních automatů částku v celkové výši téměř 60 000 Kč. Celkem tak svým jednáním způsobila škodu přes 110 000 Kč.

Jelikož způsobila větší škodu, hrozí jí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až pět let.

Také policisté na Obvodním oddělení v Rotavě sdělili podezření ze spáchání přečinu Zpronevěra 39letému muži ze Sokolovska. Tomu byla v měsíci březnu svěřena finanční hotovost, výplata od zaměstnavatele v SRN, kterou měl dle ústní dohody do následujícího dne předat 50 leté ženě, která byla v pracovní neschopnosti a nemohla si tudíž výplatu v SRN vyzvednout. Podezřelý muž však do současné doby finanční hotovost i přes opakované urgence nevrátil a poškozené ženě tak měl způsobit škodu v celkové oznámené výši kolem 25 tisíc korun.

V případě prokázání viny může být potrestán odnětím svobody až na dva roky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak