Hlučínští zastupitelé odsouhlasili doplnění projektu první etapy sanace jezera

Velmi krátce jednali v pondělí 1. října zastupitelé Hlučína. Sešli se kvůli jedinému bodu, a to sanaci Hlučínského jezera.

Ještě ve volebním týdnu svolal starosta Pavel Paschek hlučínské zastupitele, aby odsouhlasili doplnění dvou nezbytných objektů do první etapy sanace Hlučínského jezera. Zapomněla na ně projekční kancelář, která projekt pro ministerstvo financí dělila na dvě etapy. Jedná se o dva stavební objekty, které stavebně a funkčně souvisí s realizací první etapy stavby, a to překop hráze mezi Hlučínským jezerem a takzvaným velkým okem a tím vyvolanou přeložku vedení nízkého napětí.
„Snažíme se jednat proaktivně, aby se nestalo, že se projekt zdrží proto, že by cokoliv chybělo z naší strany. Každopádně děkuji všem zastupitelům, že se k problému postavili zodpovědně a našli si čas na neplánované zasedání zastupitelstva,“ řekl starosta Pavel Paschek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.