Hlučínští zahrádkáři vysadili dvě lípy jako připomínku Dne stromů

Celosvětový Den stromů připomněli v pátek 19. října hlučínští zahrádkáři vysazením dvou lip velkolistých v prostoru mezi obytnými domy za Kulturním domem Hlučín.

„Zároveň jsme tak uctili 100. výročí vzniku Československé republiky,“ řekl Josef Chlebiš, předseda spolku zahrádkářů Iris Hlučín, který byl iniciátorem projektu. Připojili se také členové sdružení Sousedé 55+, akce se účastnili i představitelé města.

„Stromy jsme opatřili cedulkou a oba spolky se o ně budou starat. Setkávat se i nich budeme každý rok k oslavě Dne stromů,“ dolnil Josef Chlebiš.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.