Search
Close this search box.

Hlučínští revitalizují náměstí na sídlišti OKD

Revitalizace náměstí OKD začala v závěru června, hotova by měla být koncem září, nejpozději začátkem října.

„Původně se s revitalizací náměstí OKD počítalo loni, ale městu se nepodařilo získat dotaci a v loňském rozpočtu nebylo k dispozici dost peněz, takže pro obyvatele sídliště to bylo velké zklamání. Proto jsme moc rádi, že se revitalizace uskuteční letos. Naváže na předchozí etapy regenerace sídliště OKD, které tak bude definitivně celé v novém. K opravě poté zbude jen několik chodníků, které přijdou na řadu pravděpodobně v příštím roce,“ uvedla místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová.

Na opravu chodníků na sídlišti OKD se musí ještě vyčlenit asi milion korun v rozpočtu na rok 2019. Původně bylo na revitalizaci náměstí OKD v rozpočtu na letošní rok vyčleněno 12 milionů korun, ale ve veřejné soutěži se podařilo dosáhnout ceny necelých 10 milionů korun, takže se ušetřily více jak 2 miliony korun.

„Na náměstí sídliště OKD se budou opravovat všechny povrchy, tedy chodníky, cesty i parkoviště, revitalizovat se bude zeleň včetně trávníků, počítá se s novou výsadbou stromů a keřů, přibudou nové lavičky a další mobiliář, stávající veřejné osvětlení se bude měnit za nové s úspornými LED zářivkami,“ uvedla vedoucí investičního odboru Městského úřadu Hlučín Gabriela Dihlová. Zároveň se bude na náměstíčku repasovat plastika, která pochází z poloviny 60. let minulého století. Podle odborníků je umělecky cenná, proto se radní rozhodli zadat repasi v původním provedení z mědi, nikoliv z levnějšího, ale méně efektního pozinkovaného plechu.

„Samozřejmě, že je nutné, abychom se ve vedení města chovali jako dobří hospodáři a šetřili každou korunu, ovšem k uměleckým hodnotám a odkazu našich předků musíme přistupovat s velkým respektem, abychom je zachovali i pro příští generace,“ řekla k rozhodnutí radních místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient